• Magdalena Dobrzańska-Frasyniuk
  Katarzyna Zybertowicz, żona prof. Andrzeja Zybertowicza, poprosiła RPO o interwencję w sprawie "próby zastraszenia i finansowego zniszczenia męża". Chodzi o wezwanie przedsądowe byłych opozycjonistów, którzy żądają przeprosin w mediach i wpłaty 50 tys. zł na WOŚP. RPO odpowiedział. Osobny list napisała również żona Władysława Frasyniuka: "Apeluję do Panów Ministrów wrażliwości i serca...".
 • Ryszard Bugaj
  "Spodziewałem się, że Jarosław Kaczyński tak się zachowa. Myślę, że on nie chce skrajnego uregulowania ustawy aborcyjnej - stwierdził prof. Ryszard Bugaj, były doradca prezydenta Lecha Kaczyńskiego, w rozmowie z TVN24.
 • Prof. Ryszard Bugaj
  Ryszard Bugaj odszedł z działającej przy prezydencie Narodowej Rady Rozwoju, pisząc uprzednio list otwarty do Andrzeja Dudy. Jak tłumaczył, nie zgadza się z "zawłaszczaniem państwa przez rządzącą partię". W wieczornym programie w TVN24 wyjaśniał, że "nie chciałby być identyfikowany z rządową polityką".
 • Ryszard Bugaj
  Pozostało nam tylko kilka miesięcy do ważnej rocznicy: 25-lecia "częściowo demokratycznych" wyborów. Rośnie zapotrzebowanie na bilans. Będzie on przedmiotem ostrej kontrowersji nie tylko w kwestiach politycznych, lecz także gospodarczych. Są powody, by się obawiać, że podziały wokół tego bilansu jeszcze się zaostrzą. Czarno widzę perspektywę narodowego święta, które chce proklamować Bronisław Komorowski. On zresztą nie jest dobrym kandydatem na patrona, bo przecież tamte wybory bojkotował.
 • Ryszard Bugaj
  Mieszkam w Podkowie Leśnej i gdy - jak zwykle - zmierzałem rankiem do kiosku, przede mną na pasie dla pieszych zatrzymało się wypasione porsche. Powiedziałem do wysiadającego kierowcy: chyba nie będzie pan tu parkował. On na to, że tylko na krótko. Ja: nawet posiadanie porsche nie daje takiego prawa. Wtedy ten facet zaczął mi wymyślać. Powiedział, że jestem chory z zazdrości i powinienem się psychicznie leczyć.
 • "Kaczyński czuje europejską Realpolityk. Jego wybór podziała na Europę jak płachta na byka" - nie ma wątpliwości ekonomista prof. Ryszard Bugaj, który w wywiadzie zastanawia się, jak wyglądałyby rządy PiS.
 • Główna partia rządząca uzyskała swoją pozycję przede wszystkim dzięki poparciu zamożnych grup, więc trudno sobie wyobrazić, że podejmie politykę sprzeczną z - przynajmniej krótkookresowymi - interesami własnego elektoratu - uważa ekonomista prof. Ryszard Bugaj.
 • Marek Belka
  Jarosław Kaczyński zapowiada, że wkrótce przedstawi kandydata na premiera, który mógłby zająć się wprowadzeniem reform w Polsce. To ma być osoba, którą zaakceptują wszystkie partie - zarówno koalicja, jak i opozycja. Czy jest wśród wybitnych ekonomistów zaproszonych na konferencję PiS dotyczącą propozycji zmian w kraju? Kogo z nich obstawiacie?
 • Ekonomista: Rząd sięga do kieszeni biednych
  Podwyżka VAT uderzy w najbiedniejszych ostrzega doradca ekonomiczny prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Według niego, bardziej opłacalne byłoby dobrać się do kieszeni bogatych. Takie rozwiązanie wybrano, twierdzi analityk, bo PO nie chce uderzyć w swój elektorat.
 • Bugaj też mówi "nie" Komorowskiemu
  Ryszard Bugaj zrezygnował z członkostwa w Kapitule Orderu Odrodzenia Polski. Swoją decyzję tłumaczy "dystansem w stosunku do wyborów" dokonywanych przez prezydenta Bronisława Komorowskiego.