• Nastolatka się odchudza
  Na zaburzenia odżywiania cierpi ponad 70 milionów ludzi na świecie. W Polsce istnieje ośrodek dla chorych na anoreksję i bulimię, w którym mogą znaleźć wsparcie i pomoc.
 • Kobieta u dentysty
  Według National Disorder Association, na zaburzenia odżywiania, w tym anoreksję czy bulimię, cierpi aż 70 milionów osób na świecie. I choć mają one druzgocące konsekwencje dla zdrowia psychicznego i relacji międzyludzkich, to ucierpi również nasze ciało, w tym zdrowie jamy ustnej. Dlatego jedną z osób, która może rozpoznać schorzenie jest stomatolog.
 • Nastolatka się odchudza
  Jednym z największych zmartwień nękających rodziców jest to czy ich dziecko wystarczająco dużo je. Zaburzeń odżywiania jest wiele - niektóre z nich spowodowane są chorobami, inne mają podłoże psychiczne. Jednym z nich jest anoreksja dziecięca. Skąd się bierze?
 • Smutna nastolatka
  Ochrona zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w nowym systemie ma zacząć funkcjonować od stycznia przyszłego roku – poinformował wiceminister zdrowia Zbigniew Król.
 • Anoreksja
  Coraz więcej młodych Polaków cierpi na anoreksję, czyli jadłowstręt psychiczny. Szacuje się, że problem ten dotyczy już 2 proc. młodych dziewcząt, a nierzadko też chłopców. Do 20 proc. chorych na anoreksję podejmuje próby samobójcze.
 • Rodzina
  Kryzys tradycyjnego modelu rodziny, trudności rodziców z odnalezieniem się w tej roli, deficyt kontaktu między nimi a dziećmi – te problemy widoczne w codziennej praktyce psychiatrów dziecięcych przyczyniają się, ich zdaniem, do powstawania zaburzeń u dzieci.
 • Kobieta odmawia jedzenia
  Karolina Davreux przez problemy związane z rodziną i szkołą wpadła w depresję, co poprowadziło ją w stronę anoreksji, a następnie - bulimii. Dziewczyna trafiła do fundacji Światło Dla Życia prowadzonej przez Ewę Galus-Raczyńską, dzięki której może uczestniczyć w 6-tygodniowej terapii zamkniętej, podczas której bierze udział w sesjach terapeutycznych i spotkaniach z dietetykiem.
 • Zaburzenia odżywiania
  - Są wyrzuty sumienia, jest poczucie, że człowiek nie zasługuje na coś takiego, jak jedzenie - powiedziała Marzena Kłodkowska, która choruje na anoreksję bulimiczną. Jak zaczęła się jej choroba? - Zdarzało mi się nie jeść nawet kilka dni - dodała Magdalena Olejarczuk, która przez 9 lat chorowała na zaburzenia odżywiania.
 • Waciki
  Mówi się, że dieta wacikowa to wymysł modelek, które muszą być ekstremalnie chude. Młode kobiety uciekają się więc do wszelkich – nawet niebezpiecznych metod odchudzania. Jak bardzo sobie szkodzą?
 • Anna Gruszczyńska
  Bulimia to napady obżarstwa i następujących po nim wymiotów na zmianę z drakońskimi dietami. Choroba bardzo wyniszcza organizm i często rozwija się niezauważona przez przyjaciół lub rodzinę. Należy na nią bardzo uważać.