• Nawałnica nad Warszawą
  Europa północna po centralną znajduje się pod wpływem rozległego niżu z ośrodkiem w rejonie Zatoki Botnickiej. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują wyże. Polska początkowo będzie na skraju niżu znad Zatoki Botnickiej. Od południowego zachodu dostanie się w obszar podwyższonego ciśnienia. Napływać będzie powietrze polarno-morskie - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
 • Zgierz. Jedna osoba nie żyje, a dwie zostały ranne. Konar drzewa spadł na jadący samochód
  4 ofiary śmiertelne, 28 osób rannych, tysiące połamanych drzew, 766 uszkodzonych lub zerwanych dachów, zablokowane drogi i tory - to bilans wichur i burz, które w piątek przeszły na Polską. Strażacy interweniowali ponad 11, 6 tys. razy.
 • Ulewa nad Warszawą
  Cztery osoby zginęły, a dwie zostały ranne; wichury połamały tysiące drzew, wiele dróg jest zablokowanych - to bilans wichur i burz, które w piątek przechodzą na Polską. Najtrudniejsza sytuacja jest obecnie na Mazowszu, w warmińsko-mazurskim w kilku miejscach wstrzymano ruch kolejowy.
 • Teren festiwalu Rock am Ring
  82 osoby zostały ranne w piątek w wyniku uderzenia pioruna podczas wieczornego koncertu na festiwalu "Rock am Ring" w Nadrenii-Palatynacie na zachodzie Niemiec. 15 osób jest w stanie ciężkim, dwie z powodzeniem reanimowano - podała w sobotę policja.
 • Uwaga, deszcz!
  Czy w Dzień Dziecka pogoda będzie nas rozpieszczać? Oto najnowsza prognoza pogody. 
 • Burza
  Jak informuje IMGW, Europa północna i południowa znajduje się pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują niże z układami frontów atmosferycznych.
 • Dziesięcioro dzieci i jeden dorosły zostało rannych w sobotę w wyniku uderzenia pioruna w jednym z parków w północno-wschodniej części Paryża - podały władze dzielnicy. Szóstka dzieci jest w stanie ciężkim.
 • Turecki śmigłowiec ATAK
  Turecki prezydent Recep Tayyip Erdogan oskarżył Waszyngton o nieuczciwość po publikacji zdjęć zrobionych na północy Syrii, na których widać amerykańskich żołnierzy z naszywkami kurdyjskich sił na mundurach. Wcześniej USA ostro skrytykował szef tureckiego MSZ.
 • Burza
  Niekorzystne zjawiska atmosferyczne, jak burza czy porywisty wiatr, mogą się przyczynić do sporych zniszczeń. Jeśli nie zdecydujemy się ubezpieczyć naszej nieruchomości czy sprzętu od tego rodzaju ryzyk, będziemy musieli wówczas płacić za straty z własnej kieszeni. Tymczasem odpowiednia ochrona kosztuje naprawdę niewiele.
 • Piorun uderza w samolot
  Niezwykłą sytuację udało się uchwycić pasażerowi oczekującemu na odlot z lotniska w Atlancie w Stanach Zjednoczonych.