• Start
  Jak wynika z badań brytyjskich naukowców, żeby zachować dobrą formę, należy codziennie zrobić 10 tysięcy kroków.
 • Kobieta biegnie
  Dbasz o siebie, żyjesz aktywnie, a mimo to nie możesz zajść w ciążę? Winna może być zbyt duża dawka aktywności fizycznej i częsty jej skutek, czyli niedowaga. Coraz więcej badań potwierdza – jeśli spędzasz godziny dziennie na siłowni lub jesteś fanką maratonów, możesz mieć problem z poczęciem.
 • Kobieta jedzie na rowerze
  Wczesna pobudka, zdrowe śniadanie i dzień zaplanowany na pracę, rodzinę i trening do zawodów triathlonowych. Katarzyna Nowak na co dzień pracuje w biurze, zajmuje się rodziną i domem. Nie przeszkadza jej to w aktywnym trybie życia. Basen pod okiem trenera, bieganie oraz jazda na rowerze. Przy optymalnym zaplanowaniu dnia nie jest to bardzo trudne.
 • Seniorzy
  Regularny sport odmładza i to bardzo - wynika z najnowszych badań amerykańskich instruktorów fitness. Testy przeprowadzono podczas Narodowych Zawodów Seniorów w Minnesocie.
 • Rower
  Miłośników sportów przybywa w Polsce z roku na rok. Aktywność fizyczna to nie tylko moda, ale dla wielu osób również styl życia. Amatorów sportów przybywa zwłaszcza na wiosnę, kiedy po zimowej przerwie chcą zrzucić dodatkowe kilogramy, nacieszyć się słońcem lub spędzić aktywnie czas z przyjaciółmi na świeżym powietrzu.
 • Zadowoleni seniorzy na plaży
  Dobra starość to aktywne życie - mówi profesor Jerzy Vetulani, neurobiolog i psychofarmakolog. Gość odbywającej się dzisiaj w Szczecinie konferencji "Dzień Mózgu" podkreślał, że brak wysiłku fizycznego i intelektualnego wpływa negatywnie na organizm człowieka i sprzyja częstszemu występowaniu chorób.
 • Mężczyzna biegnie
  Dałeś się uwieść modzie na bieganie? To teraz uważaj! Twoja aktywność fizyczna może być równie szkodliwa jak kanapowy styl życia. Uczeni dowiedli, że bieganie może prowadzić nawet do śmierci.
 • kobieta ćwiczenia fitness siłownia
  Zewsząd słyszysz, że warto trenować fitness, ale nie za bardzo wiesz, jak się za to zabrać? O to, jak ćwiczyć najlepiej, zapytaliśmy Aleksandrę Żelazo, instruktorkę kulturystyki, fitnessu.