• Mężczyzna jedzie na rowerze
  Jazda na rowerze to ostatnio bardzo modne hobby. Z jednej strony lekarze zachęcają do uprawiana sportu, z drugiej mówi się, że cykliści podatni są na problemy z płodnością. Ile w tym prawdy?
 • Kobieta trzyma w ręku test ciążowy
  Na bezpłatne badania diagnostyczne określające płodność mogą się od wtorku w Katowicach zapisywać kobiety planujące macierzyństwo. Akcja zorganizowana z okazji Dnia Matki przez katowicką Fundację Gyncentrum potrwa do 6 czerwca.
 • Ciąża
  Coraz więcej kobiet, z różnych przyczyn, decyduje się na macierzyństwo w późniejszym wieku. Część dopiero po 30-tce poznaje partnera życiowego, niektóre odkładają plany rodzinne z uwagi na sytuację zawodową lub ekonomiczną. Decydujesz się na ciążę po 35 roku życia? Sprawdź, jak możesz się do niej przygotować i co powinnaś wiedzieć, zanim rozpoczniesz starania o malucha.
 • pokrzywa
  Chociaż zioła i rośliny lecznicze nigdy nie zastąpią wizyty lekarskiej, starając się o dziecko warto nimi wzbogacić swoje codzienne menu. Napary roślinne mogą bowiem zawierać cenne substancje wzmacniające i oczyszczające organizm kobiety.
 • Test ciążowy
  Zapłodnienie dokonuje się w specjalnej kapsule, umieszczanej w macicy kobiety, a nie w laboratorium – to zasadnicza różnica między nową metodą wspomaganego rozrodu AneVivo a tradycyjnym in vitro. Innowacyjną technikę zapłodnienia wdraża jedna z klinik leczenia niepłodności w Katowicach. Trwa poszukiwanie par, które bezpłatnie skorzystają z tej metody.
 • Otyły mężczyzna
  Eksperci nie ustają w analizowaniu zależności między stylem życia mężczyzny a jakością jego plemników. Wnioski, jakie zaprezentowali podczas kongresu Europejskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu i Embriologii (ESHRE) w Helsinkach są zaskakujące. Poznaj komentarz jednego z uczestników wydarzenia, dr Michała Witkowskiego, ginekologa-położnika z Kliniki INVICTA we Wrocławiu.
 • Tata z niemowlakiem
  Posiadanie dziecka to sprawa dotycząca zarówno kobiety, jak i mężczyzny. Rola tacierzyństwa, czyli planowego i aktywnego angażowania się ojców w sprawy wychowania dzieci, z roku na rok zyskuje na społecznym znaczeniu. Potwierdzają to również wyniki badań przeprowadzonych na potrzeby kampanii Płodny Polak. Według zawartych w nich informacji, zdecydowana większość ankietowanych mężczyzn deklaruje chęć posiadania potomstwa.
 • Para w łóżku
  Barwne życie seksualne poprawia kobiecą płodność - do takich zaskakujących wniosków doszli właśnie naukowcy z Instytutu Kinseya oraz Uniwersytetu Indiana. I są ku temu mocne, naukowe podstawy. Okazuje się bowiem, że częste stosunki mają pozytywny wpływ na system odpornościowy przyszłych mam, zwiększając szansę na poczęcie dziecka.
 • Problemy z płodnością
  Stres to jeden z kluczowych czynników środowiskowych mających wpływ na płodność kobiety. Wyzwala on w organizmie reakcje, które dosłownie blokują możliwości zajścia w ciążę. Jak ich uniknąć?
 • Co wpływa na męską płodność?
  Czy większy penis znaczy skuteczniejszy, a magazynowanie nasienia sprzyja zapłodnieniu? Męska płodność jest owiana wieloma mitami, które często nie mają nic wspólnego z prawdą.