• Jarosław Kaczyński, prezes PiS
  Prezes PiS ujawnił, co chciałby robić na politycznej emeryturze. Marzeniem Jarosława Kaczyńskiego jest hodowla byków i własne rodeo.
 • Saragossa. Święto Matki Boskiej z Pilar
  Jedno z najważniejszych świąt w Saragossie, stolicy Aragonii, przyciąga w październiku nie tylko tłumy turystów chłonących klimat hiszpańskiej tradycji, lecz także budzi sprzeciw obrońców praw zwierząt. Wszystko przez walki byków.
 • W Pampelunie, na północy Hiszpanii, rozpoczyna się w sobotę święto San Fermin. Jego główną atrakcją są słynne na całym świecie biegi z bykami. Święto potrwa do 14 lipca a weźmie w nim udział ponad milion osób.
 • Bieg byków w Pampelunie
  W Pampelunie, na północy Hiszpanii, tysiące śmiałków wzięło udział w gonitwie z bykami w ramach fiesty ku czci jednego z patronów Nawarry, św. Fermina.
 • Korrida
  Byk Rotan (Mysz) pojawił się po raz kolejny na arenie podczas imprezy w Sueca w Hiszpanii. Mysz waży ponad pół tony i jest prawdziwą, hiszpańską gwiazdą korridy. Jego wizerunek na plakacie reklamowym to gwarancja pełnych trybun podczas "zabawy". Żądni krwi i mocnych wrażeń widzowie przybywają tłumnie i zazwyczaj dostają to, czego oczekiwali: według oficjalnych informacji Rotan zabił już 2 osoby i poważnie poranił 5. Nieoficjalne doniesienia mówią o 5 zabitych osobach.
 • Tak powinno się ujeżdżać się byka
  Starzy kowboje powinni uczyć się od tej piękności. Ta dziewczyna to prawdziwa poskramiaczka rogatych bestii. Na szczęście ta jest mechaniczna. Oto najbardziej seksowne ujeżdżanie byka w historii!
 • Bykowi darowano życie po spektakularnej ucieczce z rzeźni
  Trzyletniemu bykowi o imieniu Tame hodowanemu na mięso zostanie darowane życie po spektakularnej ucieczce zwierzęcia z rzeźni w Porrino koło Pontevedry, w hiszpańskiej Galicji - poinformowały lokalne władze.
 • Krwawa fiesta z bykami. Są dziesiątki rannych!
  Rozwścieczony byk nagle przeskoczył barierkę oddzielającą arenę od publiczności, raniąc ludzi i siejąc panikę. Tak tragicznie zakończyła się wielka fiesta w miejscowości Tafalla na północy Hiszpanii. Około 40 osób zostało rannych, w tym jedna ciężko.
 • Katalonia kończy z krwawymi corridami
  Parlament Katalonii zakazał walk byków. Tamtejsza corrida jest mocno zakorzeniona w tradycję regionu, więc Hiszpanie traktują decyzję jak rewolucję obyczajową.