• Bieg w Pampelunie
  W Pampelunie, gdzie z okazji fiesty Sanfermines rozpoczęło się w niedzielę tradycyjne zaganianie ulicami miasta byków do zagrody na arenie, trzeba było hospitalizować pięć poszkodowanych osób.
 • Saragossa. Święto Matki Boskiej z Pilar
  Jedno z najważniejszych świąt w Saragossie, stolicy Aragonii, przyciąga w październiku nie tylko tłumy turystów chłonących klimat hiszpańskiej tradycji, lecz także budzi sprzeciw obrońców praw zwierząt. Wszystko przez walki byków.
 • Festiwal San Fermin w Hiszpanii
  Co roku w hiszpańskiej Pampelunie odbywa się San Fermin - festiwal, podczas którego największą atrakcją jest bieg przez miasto w towarzystwie byków. Bieg wzdłuż 825-metrowej trasy  wąskimi uliczkami starego miasta to emocjonujące i niebezpieczne widowisko. W tegorocznej edycji trzech mężczyzn zostało ugodzonych rogami, a łącznie co najmniej osiem osób trafiło do szpitala.
 • W Pampelunie, na północy Hiszpanii, rozpoczyna się w sobotę święto San Fermin. Jego główną atrakcją są słynne na całym świecie biegi z bykami. Święto potrwa do 14 lipca a weźmie w nim udział ponad milion osób.
 • Ranni uczestnicy biegu
  To jeden z najbardziej kontrowersyjnych rytuałów w Hiszpanii. Ponad cztery tysiące osób ucieka przed bykami po wąskich uliczkach Pampeluny. Mimo protestów ekologów i obrońców zwierząt władze ani myślą zrezygnować z przerażającego widowiska ku czci świętego Fermina.
 • Korrida w Walencji, 11 marca, niedziela
  Przeciwników ma tylu co zwolenników. Jedni protestują przeciwko brutalnemu traktowaniu zwierząt, inni wolą oklaskiwać torreadorów w tradycyjnych strojach. Czy korrida to atrakcja turystyczna?
 • Nie wszyscy uczestnicy gonitwy zdołali uciec przed rogami byków
  W Pampelunie, na północy Hiszpanii, tysiące śmiałków wzięło udział w pierwszej w tym roku gonitwie z bykami w ramach fiesty ku czci jednego z patronów Nawarry, św. Fermina. Dwie osoby, które upadły uciekając przed stadem, trafiły do szpitala.
 • Troje rannych w gonitwie byków w Pampelunie

  Pięć osób odniosło obrażenia w sobotę podczas czwartej gonitwy z bykami w ramach fiesty ku czci św. Fermina w Pampelunie, na północy Hiszpanii - poinformowały władze regionu Nawarra.