• Oszuści podszywają się za pracowników Caritasu
  Łódzka Caritas ostrzega przed oszustami, którzy w Łodzi wyłudzają pieniądze na rzekome wsparcie remontu archikatedry. Przedstawiciele Caritas apeluje o ostrożność i zapewniają, że organizacja nie prowadzi zbiórek na łódzkich osiedlach.
 • Biedak (zdjęcie ilustracyjne)
  To najlepsza oznaka kryzysu, nawet jeśli ktoś jeszcze próbuje Europie udawać, że go nie ma. Caritas w Portugalii alarmuje, że lawinowo rośnie liczba ubogich, którym instytucja nie jest w stanie pomóc.
 • Caritas pomaga. Zobacz, na co wydaje pieniądze
  Caritas Polska zakupiła profesjonalny sprzęt medyczny, m.in. 1784 łóżka z pilotem, dla osób przewlekle chorych i najbardziej potrzebujących w całym kraju - informuje rzeczniczka Caritas Olga Kołtuniak.
 • W niedzielę w kościołach zbiórka pieniężna na pomoc Afryce
  Z apelem o ogłoszenie w niedzielę 14 sierpnia zbiórki na rzecz głodujących w Południowym Sudanie i Erytrei zwrócił się do biskupów diecezjalnych przewodniczący Episkopatu Polski abp Józef Michalik w imieniu Komisji ds. Misji i Caritas Polska.
 • Potrzebnych jest 300 wyprawek szkolnych
  "Zostań sponsorem literki A" - to akcja Caritas, która ma na celu wyposażenie 300 dzieci w wyprawki szkolne. Mają one trafić do podopiecznych dwunastu świetlic oraz klubów socjoterapeutycznych Caritas, a także do innych potrzebujących, m.in. powodzian z Sandomierza.