• Elektrownia atomowa Tihange w Belgii
  Na 70-75 mld zł oszacował koszt budowy elektrowni atomowej minister energii Krzysztof Tchórzewski. Wcześniej mówiono o 60 mld zł. PGNiG z kolei zapowiedziało intensyfikację gazyfikacji Polski, spodziewa się też wygranej w arbitrażu z Gazpromem.
 • Kuchenka gazowa
  Gospodarstwa domowe zużywające gaz jedynie do podgrzewania posiłków tzw. kuchenkowicze zaoszczędzą na rachunkach 2,5 proc. zaś, ci którzy używają gazu do ogrzewania domów od 1,7 do 2 proc. - przekonuje wiceprezes ds. handlowych PGNiG Maciej Woźniak. Dla osób ogrzewających gazem domy obniżka może wynieść ok. 190 zł rocznie. W skład ceny gazu wchodzi bowiem zarówno cena surowca jak i cena jego dystrybucji.
 • Gazoport w Świnoujściu
  Strategicznym celem rządu jest "zastąpienie" z końcem 2022 r. dostaw gazu z kierunku wschodniego dostawami z innych źródeł - poinformował we wtorek pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.
 • Gazociąg
  Przegrana Polski z Komisją Europejska w sprawie regulowanych cen gazu. Sędziowie Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu uznali, że nasz kraj naruszył zasady wewnętrznego rynku energii. Uznali tym samym za zasadną skargę Komisji Europejskiej. Chodzi o regulowane ceny gazu dla odbiorców innych niż gospodarstwa domowe.
 • Kuchenka gazowa
  Od 1 września będziemy mniej płacić za gaz. To druga obniżka w tym roku. Dla gazu wysokometanowego będzie wynosiła miej więcej 6,5 procent.
 • Gazprom
  O 40 dolarów wzrośnie cena rosyjskiego gazu dla Ukrainy. Gazprom zdecydował, że w 3 kwartale Naftohaz będzie musiał zapłacić 287 dolarów za 1000 metrów sześciennych.
 • Siedziba Gazpromu
  PGNiG oficjalnie zaczyna negocjacje z Gazpromem. Polski koncern chce mniej płaci za rosyjski gaz. Jeśli Rosjanie nie zgodzą się na obniżenie cen, to PGNiG może poprosić o międzynarodowy arbitraż.
 • Gazociąg
  Po siedmiu rundach negocjacji. porozumienie dotyczące dostaw gazu na Ukrainę zostało zawarte. Podpisy pod protokołem w tej sprawie złożyli w Brukseli unijny komisarz ds. energii Gunther Oettinger, rosyjski minister ds. energii Aleksander Nowak, oraz ukraiński minister Jurij Prodan.
 • Instalacja gazowa
  Unia Europejska spełni swoją rolę w zagwarantowaniu wypełnienia ukraińsko-rosyjskiego porozumienia gazowego. Tak zapewnili kanclerz Niemiec i prezydent Francji w wydanym wspólnie oświadczeniu.
 • Instalacja gazowa
  Unijny komisarz ds. energii Gunther Oettinger liczy na podpisanie porozumienia ws. gazu między Ukrainą a Rosją w przyszłym tygodniu, w środę. W Brukseli zakończyła się kolejna runda trójstronnych rozmów gazowych Unia-Ukraina-Rosja.