• Pociąg Pendolino
  PKP PLK wreszcie uruchamiają potężne inwestycje. W związku z tym pasażerowie i spółki przewozowe mocno odczują spiętrzenie robót na torach.
 • Centralna Magistrala Kolejowa niegotowa na Pendolino
  Ruch po jednym torze, ograniczenia prędkości i wiadukty w budowie - tak może za miesiąc wyglądać trasa superpociągu PKP. Na miesiąc przed startem Pendolino ma problem z torami, które wciąż są w budowie. Potwierdzają to zdjęcia wykonane na początku października.
 • kolej tory trakcja
  Cztery godziny z Warszawy nad morze i ponad trzy godziny do Krakowa. Cały tabor w stanie gotowości. Kolejarze mobilizują siły przez wakacyjnym szczytem. W letnim rozkładzie pojawiło się 30 dodatkowych połączeń, które mają rozładować tłok na najbardziej uczęszczanych trasach.
 • Wagony kolejowe
  Z Włoszczowy od 2006 roku śmiała się cała Polska. Budowa peronu wzbudzała kontrowersje z powodu zaangażowania się w sprawę wicepremiera Przemysława Gosiewskiego z PiS. Stacja jednak okazała się potrzebna. Mało tego - na Centralnej Magistrali Kolejowej PKP zbudują nowy przystanek. W Opocznie.
 • Pociągi będą jeździć 200 kilometrów na godzinę? Trwają testy
  Pociągi na Centralnej Magistrali Kolejowej będą mogły jeździć z prędkością 200 km/godz. Do końca tygodnia potrwają testy systemu sterowania ruchem, który ma to umożliwić. Obecnie w Polsce pociągi jeżdżą maksymalnie 160 km/godz.