• W lutym br. średnia cena jakiej żądali oferenci wystawiający na sprzedaż mieszkania w Warszawie wynosiła już 10306 zł/mkw. i była o blisko 12 proc. wyższa niż przed rokiem - wynika z analizy portalu nieruchomości Morizon.pl. W porównaniu z lipcem 2013 r. - momentem największego spadku cen do jakiego doszło po pęknięciu ostatniej bańki mieszkaniowej - stawki w stolicy wzrosły o blisko 27 proc.
 • Budowa
  Obecne podwyżki cen materiałów budowalnych zobaczymy w cenie mieszkania w przyszłym roku - zauważył analityk rynku nieruchomości domiporta.pl Bartłomiej Baranowski. W lutym, rok do roku, wzrosły ceny wszystkich materiałów budowlanych, m.in. cement zdrożał ponad 10 proc.
 • Budowa osiedla
  O ile wzrosły ceny gruntów inwestycyjnych w ostatnim czasie? Jaki udział w całości nakładów na realizację inwestycji mieszkaniowych ma koszt zakupu ziemi? Czy rosnące stawki na rynku gruntów przełożą się na ceny mieszkań? Sondę prezentuje serwis nieruchomości dompress.pl.
 • osiedle
  Wyceny nieruchomości według nowego standardu, przy zastosowaniu podejścia porównawczego, wejdą w życie do końca marca br. - powiedział w czwartek na konferencji wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń.
 • ogród
  Mieszkanie z ogródkiem to rozwiązanie idealne dla typowych mieszczuchów, którzy są przyzwyczajeni do miasta i miejskiego stylu życia. Jednocześnie jednak chcą mieć dla siebie i dla rodziny nawet choćby niewielką wsypę zieleni, którą można by wykorzystać w słoneczny dzień na wypoczynek.
 • osiedle
  Jaki wpływ na cenę mieszkania ma lokalizacja inwestycji? Ile trzeba dopłacić do mieszkania na najwyższym piętrze, a ile do apartamentu z tarasem? Przedstawiamy pięć czynników, które najbardziej wpływają na cenę metra kwadratowego.
 • Warszawa blok na Bródnie
  W nowym budownictwie zazwyczaj to mieszkania znajdujące się na wyższych, a przede wszystkim ostatnich piętrach są wyżej wyceniane przez deweloperów. W takim przypadku wyższa cena wynika z widoków rozciągających się z okna. Nierzadko także z dodatkowego tarasu, czy przynajmniej większego balkonu, które często przynależą do takich lokali mieszkalnych.
 • małe mieszkanie
  Warszawa jest najdroższa, ale przebierać specjalnie w czym nie ma. W Krakowie taniej, wybór dwa razy większy, a mikromieszkania też obszerniejsze. Najtaniej jest we Wrocławiu. Eksperci Nowodworski Estates zbadali rynek mieszkań do 20 metrów kwadratowych.
 • blok
  Mieszkanie o najniższej cenie ofertowej może być tańsze nawet o 94 proc. od średniej ceny lokali, mających podobną lokalizację. Wiąże się to z różnymi mankamentami nieruchomości. Niska cena ofertowa może też być celowym zagraniem marketingowym – przestrzegają eksperci serwisu domiporta.pl.
 • Warszawa
  9 931 zł za metr kwadratowy - tyle, jak wynika z danych Nowodworski Estates, wyniosła na początku lutego średnia cena ofertowa używanych mieszkań w Warszawie. Tradycyjnie najdrożej było w Śródmieściu. Najmniej za mieszkanie zapłacić trzeba w Wesołej i jest to średnio ponad dwa razy mniej niż w najdroższej dzielnicy stolicy.