• osiedle
  Pierwszy kwartał 2019 roku przyniósł podwyżki cen mieszkań średnio o 11 proc., licząc rok do roku, co oznacza utrzymanie silnego, dwucyfrowego tempa wzrostu. Zapowiadane schłodzenie koniunktury gospodarczej, połączone z pogorszeniem warunków przyznawania kredytów mieszkaniowych może nieco osłabić ten trend w kolejnych miesiącach, ale trudno oczekiwać istotnej zmiany sytuacji na rynku nieruchomości – oceniają eksperci domiporta.pl.
 • Mieszkanie
  Blisko dwie trzecie Polaków uważa, że ceny nieruchomości w najbliższym roku wzrosną, co może skłaniać do przyspieszenia zakupów mieszkaniowych. Sytuacja ta sprzyja dalszemu wzrostowi cen nieruchomości, co z kolei rodzi ryzyko powstania bańki spekulacyjnej - wynika z badania "Finansowy Barometr ING". Polacy jednak optymistycznie oceniają rozwój sytuacji mieszkaniowej w kraju.
 • mieszkanie
  O ile zdrożały mieszkania na rynku deweloperskim? Jakich podwyżek możemy spodziewać się w najbliższym czasie? Jakie czynniki będą miały decydujący wpływ na wzrost cen ofertowych? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl.
 • Blisko połowa Polaków uważa, że sytuacja mieszkaniowa w kraju zmierza w dobrym kierunku, jednak spodziewają się wzrostu cen nieruchomości - wynika z badania "Finansowy Barometr ING". Zdaniem ekspertów banku wzrost cen jest prawdopodobny, jednak nie przerodzi się on w bańkę spekulacyjną.
 • Mieszkanie
  Od nowego roku, by kupić mieszkanie na kredyt, trzeba będzie mieć większy wkład własny, niż do tej pory - nie 10, a 15 procent. Oznacza to, że dostęp do kredytowania będzie trudniejszy. Trzeba pamiętać także o kosztach transakcyjnych.
 • Droga przez pole
  Nieruchomości, także rolne, są uważane za dobrą metodę lokowania kapitału. Rok 2015 ma szansę nie tylko potwierdzić tę tezę, ale nadać jej nowego znaczenia. Dlaczego właśnie teraz można na ziemi zrobić złoty interes?
 • Mieszkanie
  Po rosnących cenach nieruchomości na świecie od razu widać, gdzie kryzys jest, a gdzie już go nie ma. Ponieważ w przypadku osób bardzo bogatych nieruchomości stanowią często 30 proc. majątku, toteż wzrost cen może świadczyć o tym, że bogaci ruszyli na zakupy. A jeśli ruszyli, to sytuacja nie jest już taka kryzysowa.
 • Działka budowlana
  O tej porze roku popyt jest niewielki, a właściciele są skłonni do upustów cenowych. To najlepszy czas na znalezienie i zakup działki budowlanej, wynika z analiz portalu nieruchomości domy.pl.
 • Mieszkanie
  Ceny mieszkań w Polsce nadal idą w górę. Rok do roku Indeks Cen Transakcyjnych wzrósł o blisko 11 proc., jak wynika z analiz Home Broker.
 • Mieszkanie
  Trzyosobowa rodzina może dziś kupić prawie dwa razy większy lokal niż pięć lat temu. Październik to czwarty z rzędu miesiąc konsekwentnego wzrostu możliwości zakupowych Polaków na rynku nieruchomości. Jak wynika także z szacunków Lion’s Banku, to też najwyższy wynik od stycznia 2008 roku.