• Nadieżda Tolokonnikowa, Maria Alechina i Jekaterina Samucewicz, członkinie zespołu Pussy Riot, zostały uznane za winne chuligaństwa motywowanego nienawiścią religijną. Takie orzeczenie wydał sąd w Moskwie, który każdą z nich skazał na dwa lata łagru.
 • Patriarcha Cyryl
  Wizyta patriarchy moskiewskiego i całej Rusi Cyryla w Polsce to "historyczny przełom" w relacjach między rosyjską Cerkwią prawosławną i Kościołem katolickim - oceniają eksperci cytowani przez rosyjski dziennik "Kommiersant".
 • Krzyż
  "Przebaczamy i prosimy o wybaczenie" - napisali polscy biskupi do niemieckich w 1966 roku. Czy wspólne orędzie Kościołów Polski i Rosji również zapisze się w historii? Oba Kościoły zaapelują do narodów Rosji i Polski o wzajemne przebaczenie win i budowanie wspólnej przyszłości.
 • Drewniana cerkiew w Kwiatoniu z XVIII wieku
  Po cztery drewniane, zabytkowe cerkwie z Podkarpacia i Małopolski oraz osiem z terenu Ukrainy ma szansę zostać wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Decyzja, czy tak się stanie zapadnie prawdopodobnie w przyszłym roku.
 • Występ zespołu Pussy Riot w cerkwi
  Skandal obyczajowo-religijno-polityczny w Rosji. Artystki z punkowego zespołu, które zorganizowały nielegalny koncert w cerkwi, mogą trafić do łagru. Dziewczyny śpiewały o Władimirze Putinie. Prokurator twierdzi, że sprofanowały świątynię.
 • Modlitwa w komórce? Lansują aplikację na smartfony
  Mocno trwająca przy tradycji serbska Cerkiew dotrzymuje też kroku technologicznym nowinkom. Poinformowała we wtorek, że wierni mogą ściągnąć z jej stron internetowych darmową aplikację do smartfonów, pozwalającą na korzystanie z modlitewnika.
 • Cerkiew otworzy nocne kluby w Rosji
  Młodzi Rosjanie chętni do pogłębienia życia duchowego będą mogli zamienić wódkę, środki odurzające i taniec na herbatę i dyskusje o przeczytanych książkach w nocnych klubach zakładanych przez rosyjską Cerkiew - podał we wtorek Reuters za rosyjskimi mediami.