• Dido
  Dido wraca po długiej przerwie, Maria Sadowska proponuje ścieżkę dźwiękową swego filmu, zaś Emmylou Harris znów śpiewa w duecie. O Cesarii Evorze przypominają jej niepublikowane dotąd nagrania. Jednym zdaniem: panie mają głos!
 • Nowy album nieżyjącej Cesarii Evory już na wiosnę
  – Wiosną 2013 roku pojawi się na rynku niedokończony album Cesarii Evory. Nowa płyta zmarłej przed rokiem piosenkarki powstawała ku czci matki afrykańskiej gwiazdy – poinformowała portugalska prasa.
 • Whitney Houston odeszła 11 lutego 2012 roku
  To był rok wielu smutnych pożegnań – z legendami polskiej piosenki i wielkimi gwiazdami światowej sceny muzycznej. Z okazji uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego przypominamy znakomitych artystów, którzy odeszli, ale pozostaną w naszej pamięci.
 • Jeden dzień to za mało, w Teatrze Małym w Łodzi już dziś rozpocznie się cały Tydzień Kobiet. Festiwal przygotowany specjalnie z okazji święta kobiet, poświęcony będzie niezwykłym osobowościom - Cesarii Evorze czy Andy Kitschman, ale nie zabraknie też historii "zwykłych" kobiet.
 • Pomnik Cesarii Evory zostanie odsłonięty 8 marca
  Pomnik zmarłej w grudniu Cesarii Evory stanie w sąsiedztwie portu lotniczego (noszącego już imię artystki) na jej rodzinnej wyspie Sao Vincente.
 • Cesaria Evora
  Zamilkł najpiękniejszy głos Zielonego Przylądka. Jeszcze w kwietniu można było zobaczyć ją w znakomitej formie na scenie paryskiego Grand Rex… Cesaria Evora – bosonoga diva z malutkiej wysepki na Atlantyku, która po wielu latach występowania w kawiarniach i tawernach stała się jedną z największych pieśniarek świata. Zdobywczyni Grammy Awards odznaczona Orderem Legii Honorowej urzekała niezwykłym głosem i ogromną charyzmą. 17 grudnia odeszła śpiewać w lepszym świecie. Zostały tylko piosenki…
 • Legendarna "bosonoga diwa" nie żyje
  Smutna wiadomość nadeszła z Wysp Zielonego Przylądka. Jeden z tamtejszych ministrów potwierdził informację o śmierci legendarnej pieśniarki. Cesaria Evora nie żyje. Miała 70 lat.
 • Cesaria Evora żegna się z fanami
  Pochodząca z Wysp Zielonego Przylądka 70-letnia Cesaria Evora postanowiła zakończyć karierę. Przyczyną tej niespodziewanej decyzji, jeszcze w kwietniu można było zobaczyć ją w znakomitej formie na scenie paryskiego Grand Rex, jest stan zdrowia artystki.
 • Cesaria Evora
  Legendarna "bosonoga diwa" postanowiła zakończyć swoją karierę. O decyzji czarnoskórej pieśniarki z Wysp Zielonego Przylądka, od lat mieszkającej na stałe w Paryżu, poinformowała jej wytwórnia płytowa Lusafrica.
 • Cesaria Evora kończy karierę
  Legendarna "bosonoga diwa" postanowiła zakończyć swoją karierę. O decyzji gwiazdy z Wysp Zielonego Przylądka poinformowała jej wytwórnia płytowa Lusafrica.