• Najwięksi przegrani Oscarów 2016: Kate Winslet
  Zwycięstwo Leonarda DiCaprio pewnie zmartwiło twórców memów, których ulubieńcem był od dobrych kilku lat. Na szczęście (dla internautów, bo nie samych zainteresowanych) niedzielną galę z kwitkiem opuściło kilku innych faworytów, którzy idealne nadają się na nowych bohaterów sieciowych żartów. Komu sprzątnięto statuetkę sprzed nosa? Kto znalazł się w cieniu tegorocznych laureatów? Oto najwięksi przegrani Oscarów 2016.
 • Nie dla nich Oscary? Cate Blanchett
  Do gali Oscarów 2016 zostało jeszcze kilka godzin. Zwycięzcy wciąż są niewiadomą. Tym razem jednak nie typujemy nazwisk laureatów, ale obstawiamy, komu z nominowanych aktorów karteczka z podziękowaniami się nie przyda, bo na wygraną liczyć nie powinni...
 • Oscary 2016: Coraz bliżej wielkiej gali
  Dzisiejszej nocy po raz 88. w Hollywood zostaną wręczone nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej. Organizatorzy ceremonii przygotowali szczególne środki bezpieczeństwa.
 • Miłość po południu. Charlotte Rampling i Tom Courtenay w nagrodzonym na Berlinale filmie "45 lat"
  Po debiutanckim "Weekendzie" i sukcesie serialu "Spojrzenia" ludzie dziwili się, dlaczego Andrew Haingh nie nakręcił kolejnego filmu o gejach.
 • Chris Rock będzie gospodarzem gali Oscarów 2016
  Coraz dłuższa jest lista gwiazd Hollywood, które krytykują Amerykańską Akademię Filmową za nominowanie do jej nagród jedynie białych aktorów. Ale pojawiają się też głosy przeciwne. Zobaczcie, kto przyłączył się do bojkotu "białych Oscarów", a kto ze sławnych stanął w obronie akademików?
 • Leonardo DiCaprio dostanie wreszcie zasłużonego Oscara?
  "Zjawa" – Alejandro Gonzáleza Inarritu opowieść o traperze i odkrywcy Hugh Glassie – podbiła serca członków Akademii Filmowej, ale aż dwanaście nominacji do Oscarów to, zdaniem krytyka filmowego Łukasza Maciejewskiego, niespodzianka.
 • Andrew Haigh: Nie sądzę, żebym kiedykolwiek stanął za kamerą w blockbusterze
  Dla mnie skłonności seksualne bohaterów nie mają znaczenia: opowiadam o emocjach, uczuciach, pragnieniach – mówi Andrew Haigh, reżyser dramatu "45 lat".
 • Broadchurch
  Drugi sezon znakomitego, kryminalnego serialu "Broadchurch" po raz pierwszy zagości na polskich ekranach. Stacja Ale kino+ już od 16 sierpnia pokaże dalsze losy bohaterów, którzy próbują otrząsnąć się po śmierci Danny’ego. Czy zabójcę chłopca spotka sprawiedliwa kara? Czy detektyw Alec Hardy upora się z kolejną zagadką kryminalną?
 • "Optymistki" – istniejąca od czterdziestu lat ekipę siatkarską dla kobiet w wieku ponadśrednim
  "Optymistki" to dokumentalny portret najbardziej nietypowej drużyny siatkarskiej, jaką poznacie. I wspaniały pean na cześć pogodnej starości.
 • W listopadzie i grudniu stacja Planete+ przybliży swoim widzom biografie wybitnych współczesnych postaci, gwiazd kultury, polityki i biznesu, osób, które zmieniły świat na lepsze lub… na gorsze. Bohaterami filmów dokumentalnych będą Amy Winehouse, Charlotte Rampling, Condoleezza Rice, Bill Clinton, Mark Zuckerberg i Steve Jobs.