• Chipsy z warzyw
  Jesienne wieczory filmowe lub leniwe popołudnia z książką i kubkiem gorącej herbaty to idealna okazja do przegryzania drobnych przekąsek. Aby oprzeć się pokusie sięgnięcia po chipsy czy czekoladki, warto poznać kilka domowych receptur na chrupiące, niezwykle smakowite i zdrowsze smakołyki.
 • Natolatki ukradły 25 paczek chipsów
  Zgłoszenie o włamaniu do lokalu gastronomicznego w Orzyszu policja otrzymała w październiku ubiegłego roku. Sprawców wówczas nie ujęto. Teraz dzielnicowy w trakcie obchodu zdobył informacje, dzięki którym ustalił, że sprawczynie to trzy dziewczynki w wieku od 10 do 12 lat.
 • Sklepik szkolny
  Nowe zasady dotyczące żywienia w szkołach nie wszystkim się podobają. Minęły dwa tygodnie od wejścia w życie przepisów zakazujących tak zwanego śmieciowego jedzenia w placówkach edukacyjnych.
 • Dziecko je słodycze
  Programy dla dzieci bez promocji słodyczy, soków, mleka i pieczywa. Wszystkie te produkty, a ponadto również makarony, dżemy i napoje gazowane znalazły się w wykazie środków spożywczych " zawierających składniki, których spożycie w nadmiernych ilościach w codziennej diecie jest niewskazane " przygotowanym przez resort zdrowia.
 • Chipsy nie muszą tuczyć tak bardzo - wystarczy, by były podzielone na porcje, oznakowane i zapakowane w tubę
  Zabarwione chipsy umieszczane w tubie działają na podświadomość jak znak "stop" i pomagają kontrolować spożywaną ilość - wynika z najnowszych badań. Eksperci twierdzą, że wyniki badania można wykorzystać przy produkcji innych wysokokalorycznych produktów.
 • Dziecko z hamburgerem
  Tuczymy nasze dzieci! Liczba młodych Polaków walczących z nadwagą i otyłością rośnie lawinowo. Winna jest nieodpowiednia dieta i błędy żywieniowe. Nikt w UE  nie ma równie łatwego dostępu do niezdrowej żywności, co polskie maluchy. Co ciekawe, do złej sytuacji w szczególnym stopniu przyczynia się szkoła…
 • Kawa rozpuszczalna zawiera substancję mogącą wywołać raka
  Brytyjska Foods Standards Agency wzięła pod lupę popularne produkty spożywcze. Wskazała trzynaście, które mogą mieć działanie rakotwórcze. Wśród nich znajduje się kawa rozpuszczalna.
 • Alkohol urodzie szkodzi
  Szczególnie w okresie świątecznym i noworocznym często zaglądamy do kieliszka. Uwaga! Kilka porcji „napojów wyskokowych” może zniweczyć efekty długotrwałej diety! Alkohol to solidna dawka kalorii, a pamiętajmy o tych ukrytych, a nieodłącznie związanych z wypiciem "jednego głębszego". Sprawdź, ile „kosztuje” cię niewinna lampka wina czy kufel piwa!
 • Na Węgrzech wprowadzili podatek chipsowy
  Od 1 września obowiązuje na Węgrzech tzw. podatek chipsowy od żywności i napojów o wysokiej zawartości cukru, soli, węglowodanów oraz kofeiny. Ma on przynieść budżetowi 74 mln euro rocznie.
 • Chipsy działają jak narkotyk
  Zamierzasz tylko spróbować frytek albo chcesz zjeść jedynie garść chipsów... I już wpadłeś! Nie oderwiesz się od nich, dopóki nie zobaczysz czystego talerza lub pustej torebki . Naukowcy udowodnili, że fast-food uzależnia jak marihuana.