• LEKARZE-BOHATEROWIE. OPEROWALI NOWORODKA, KONSULTUJĄC SIĘ PRZEZ INTERNET
  Gdyby nie poświęcenie, zaangażowanie i pomysłowość chirurgów ze szpitala w syryjskim mieście Douma nieopodal Damaszku, maluch mógłby nie przeżyć. Jednodniowy noworodek, u którego stwierdzono poważną wadę genetyczną, atrezję przełyku, potrzebował pilnej pomocy. We wciąż ogarniętej wojną Syrii trudno jednak o specjalistę, który mógłby pomóc w tej sytuacji. Chirurdzy w przeprowadzeniu operacji skorzystali więc z internetu, a dokładnie – z prostej aplikacji, komunikatora sieciowego.
 • LAURA UPADŁA NA WIDŁY. LEKARZE Z WROCŁAWIA URATOWALI JEJ ŻYCIE
  W czerwcu 2016 roku sześcioletnia wówczas Laura upadła na widły podczas zabawy w gospodarstwie rolnym. Ostre narzędzie wbiło jej się w głowę i uszkodziło mózg. Gdyby nie wrocławscy lekarze, dziewczynka mogłaby tego nie przeżyć. Po trzech operacjach głowy i mózgu oraz kilkumiesięcznej rehabilitacji w klinice Budzik wróciła do domu.
 • Operacja. Chirurdzy przy stole operacyjnym
  Operację tętniaka, podczas której celowo trzykrotnie zatrzymano serce 32-letniej pacjentki, przeprowadzili pomyślnie lekarze z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu (Śląskie).
 • DZIEWCZYNKI ZŁĄCZONE GŁÓWKAMI. ZDOŁAJĄ JE ROZDZIELIĆ?
  Rabeya i Rokeya są pogodnymi dziewczynkami, chętnie się uśmiechają i są skore do zabawy. Niestety, są połączone głowami. Chirurdzy zastanawiają się, czy jest szansa na przeprowadzenie operacji rozdzielenia sióstr syjamskich bez dokonania uszczerbku na ich zdrowiu. Jeśli okaże się, że tak, będzie to niezmiernie trudne przedsięwzięcie.
 • Ma Van Nhat, 54-letni mieszkaniec Wietnamu, przez 18 lat nosił nożyczki zaszyte w brzuchu
  Ten mężczyzna może mówić o ogromnym szczęściu i powinien cieszyć, że w ogóle żyje. 18 lat nosił w brzuchu pozostawione przez nieuważnego chirurga nożyczki.
 • Chirurdzy
  "Chirurdzy", jeden z najpopularniejszych seriali medycznych, wciąż cieszy się ogromną popularnością widzów na całym świecie. A jak to wszystko się zaczęło? TVN7 już od 1 września o godz. 18.00 rozpocznie emisję pierwszego sezonu losów słynnych lekarzy z Seattle.
 • Chirurdzy
  Kultowe: "Chirurdzy", "Dr House" i "Zaklinaczka duchów". Nowe sezony: "Revolution", "Tajemnice Laury". Debiuty: "Rush", "Olimp" oraz hit z USA, tuż po premierze – "Miasto zła" z Edem Westwickiem w roli głównej. Jesienią TVN7 zaprasza widzów na seriale.
 • Patrick Dempsey nie rezygnuje z aktorstwa
  Patrick Dempsey uspokoił swych fanów. Aktor nie wybiera się na emeryturę.
 • Pierwszy na świecie udany przeszczep penisa (fot. Stellenbosch University)
  Nowy narząd funkcjonuje tak samo dobrze jak stary - chwalą się sukcesem lekarze, którzy dokonali przełomowej operacji. Po raz pierwszy na świecie udało się przeszczepić penisa.
 • Chirurdzy na sali operacyjnej
  Wyjątkowym brakiem wrażliwości popisał się zespół chirurgów i pielęgniarek jednego ze szpitali w chińskim mieście Xi'an. Kilkanaście osób postanowiło zrobić sobie "pamiątkowe" zdjęcia z pacjentem na stole operacyjnym w tle. Jeden z medyków wrzucił zdjęcia do internetu, teraz całej grupie grozi wyrzucenie ze szpitala.