• Zabieg medycyny estetycznej
  Minęło osiem lat, a ona wciąż walczy o swoje zdrowie. Ma martwicę dołu twarzy, trzeba było jej amputować usta, potem kawałki twarzy, bo ta martwica zaczęła się rozprzestrzeniać. Kiedy szukała pomocy, nie wiedziała, co ma wstrzyknięte - opowiada o jednej ze swoich bohaterek Elżbieta Turlej, autorka książki "Naciągnięte. Jak Polki uwierzyły, że tylko piękne będą szczęśliwe".
 • Fałd skóry
  Osoby, które zmagały się z dużą otyłością, po stracie wagi mają kilogramy wiszącej skóry. Czy jedynym sposobem na powrót do normalnego wyglądu jest operacja usunięcia zbędnej skóry? Jakie są powikłania po takim zabiegu?
 • urzędnik
  Zniżki na zabiegi chirurgii plastycznej – to m.in. na nie mogą w tym roku liczyć urzędnicy Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jednostka podległa resortowi środowiska właśnie rozpisała przetarg wart około 4 mln zł.
 • Dziewczyna u chirurga plastycznego
  Zabieg chirurgii plastycznej to zawsze bardzo poważna decyzja. Niestety zdarza się, że jest trudna nie tylko dla pacjenta, ale i dla lekarza. W niektórych przypadkach operacja musi być przesunięta w czasie ze względu na stan zdrowia pacjenta. Wbrew pozorom, większość z tych sytuacji to na szczęście nie całkowite przeciwwskazania, a jedynie problemy, z którymi należy się uporać zanim poddamy się zabiegowi plastycznemu.
 • Zabieg na okolice oczu
  Młody wygląd to nie tylko brak zmarszczek, ważne są także jędrność i kondycja skóry, wyraźny owal twarzy i promienne spojrzenie, a opadające, wiotkie powieki postarzają i nadają twarzy smutny i zmęczony wygląd.
 • Kobieta płaci za wizytę u lekarza
  Rośnie zainteresowanie zabiegami medycyny estetycznej i chirurgi plastycznej. Dynamika polskiego rynku jest wysoka, ponieważ wciąż jest on słabo rozwinięty w porównaniu do państw Europy Zachodniej czy Stanów Zjednoczonych. Polki najczęściej decydują się na zabieg powiększania piersi, lifting twarzy, wypełniacze i peelingi chemiczne. Wśród osób, które zaciągają pożyczki na zabiegi medyczne, blisko 30 proc. przeznacza te pieniądze na zabieg chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej – wynika z danych Medical Finance Group.
 • Nos
  Nos bez wątpienia stanowi jedną z najbardziej wyeksponowanych części twarzy. Patrząc komuś „prosto w oczy” już po chwili zauważamy zatem również nos danej osoby – jego kształt czy wielkość. Nic więc dziwnego, że ta część ciała coraz częściej poddawana jest korektom chirurgicznym.
 • Męskie piersi
  Ten bardzo wstydliwy problem dla wielu mężczyzn okazuje się ciężarem, z którym nie potrafią sobie poradzić. Ginekomastia, czyli nadmierny rozrost męskich piersi co prawda nie jest „chorobą”, ale wskazuje na zaburzenia hormonalne i warto udać się z tą dolegliwością do lekarza.
 • Kobieta zasłania biust
  Kobiece piersi od wieków były inspiracją dla wielu artystów i symbolem zmysłowego piękna. Są bez wątpienia atrybutem kobiecości, przyciągają uwagę płci męskiej, stanowią obiekt pożądania i uwielbienia. Są domeną seksualności i symbolem macierzyństwa. Są również tą częścią ciała, na którą najczęściej narzekamy – zwykle piersi wydają nam się zbyt małe. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by to zmienić!
 • Piersi z implantem
  Czy można karmić piersią z silikonowymi implantami? - Nie ma żadnych przeciwwskazań - zaznaczył dr Marek Szczyt.