• Chmura jak bańka na niebie nad Pekinem
  Na początku była stosunkowo mała i jasna. Potem zaczęła rosnąć i lekko się rozmywać. Ale to, co przeraziło obserwujących ją Chińczyków, to przedziwny, regularny, okrągły kształt. W sieci podniósł się alarm.
 • Kilkadziesiąt razy więcej promieniotwórczego jodu nad Polską
  Stężenie promieniotwórczego jodu nad Polską wzrosło kilkadziesiąt razy w porównaniu z okresem sprzed nadejścia "chmury" znad Japonii. "To wciąż bardzo daleko do poziomu szkodliwego dla ludzi" - zapewnił PAP dr Stanisław Latek z Państwowej Agencji Atomistyki.
 • Chmury na pilota uratują mundial w Katarze przed upałem
  50 stopni Celsjusza - taka temperatura jest spodziewana w czasie meczów piłkarskich mistrzostw świata w Katarze w 2022 roku. Zawodnicy, trenerzy i kibice są przerażeni. Ale organizator mundialu uspokaja: mamy pomysł na walkę z upałem. Czegoś takiego świat jeszcze nie widział!
 • Panika w Tokio. Ludzie boją się radioaktywnej chmury
  Nawet opanowani potomkowie samurajów nie wytrzymali. Gdy do Tokio dotarły pierwsze wieści o radioaktywnej chmurze, to w wybuchła panika. Ludzie masowo wykupują w sklepach świeczki, czy zapasy żywności. Z miasta uciekają obcokrajowcy. Występy odwołała nawet Czeska Orkiestra Symfoniczna
 • Zdjęcia na twardym dysku, kilka komunikatorów, do tego konieczność instalowania pakietów biurowych? To, według Microsoftu, powoli odchodzi do lamusa. Bo koncern stawia na życie w tzw. "chmurze konsumenckiej" - czyli na przeniesienie całego życia do sieci.