• Władimir Putin
  Były szef koncernu Jukos Michaił Chodorkowski apeluje na łamach dziennika "Frankfurter Allgemeine Zeitung" do krajów Zachodu, szczególnie zaś do Niemiec, by przygotowały się do współpracy z Rosją po odejściu Władimira Putina ze sceny politycznej.
 • Władimir Putin
  Były szef koncernu Jukos Michaił Chodorkowski zainicjował projekt poszukiwania kandydatów, którzy mogliby wziąć udział w wyborach prezydenckich w Rosji w 2018 roku. Organizacja Chodorkowskiego, Otwarta Rosja, wskazała w poniedziałek 14 ewentualnych kandydatów.
 • Michaił Chodorkowski
  Chodorkowski ostrzega Putina i podkreśla, że stan rosyjskiej gospodarki będzie się stale pogarszał. "Król jest nagi" - tak znany rosyjski opozycjonista mówił o władzy na Kremlu podczas spotkania w Londynie.
 • Władimir Putin
  Dwaj liderzy rosyjskiej opozycji zgadzają się z Władimirem Putinem w sprawie Krymu. "I ty przeciwko mnie Brutusie" - pod takim tytułem, odnoszącym się do spisku przeciwko Juliuszowi Cezarowi, "Moskiewski Komsomolec" informuje, że Aleksiej Nawalny i Michaił Chodorkowski akceptują aneksję Krymu.
 • Władymir Putin
  Władimir Putin nie chce, aby łączono wydarzenia polityczne w Rosji z wydarzeniami sportowymi. Rosyjski przywódca odpowiedział w ten sposób na pytanie szwajcarskiego dziennikarza o zwolnienie więźniów politycznych.
 • Michaił Chodorkowski
  Ułaskawiony przez rosyjskiego prezydenta były prezes Jukosu Michaił Chodorkowski opuścił Niemcy. Biznesmen wyjechał do swojej rodziny do Szwajcarii. 
 • Tu siedział Michaił Chodorkowski. Kolonia karna w Krasnokamiensku
  "Cały czas myślę o tych, co zostali w więzieniu" - przyznał Michaił Chodorkowski po przyjeździe do Niemiec, po tym, jak został wypuszczony z kolonii karnej, gdzie odbywał wyrok ośmiu lat pozbawienia wolności za nieprawidłowości przy prywatyzacji. Były szef Jukosu siedział w łagrze w Krasnokamiensku, na Syberii.
 • Michaił Chodorkowski
  "Poprosiłem o ułaskawienie, ale nie przyznałem się do winy" - pisze w oświadczeniu po przyjeździe do Niemiec Michaił Chodorkowski.
 • Władimir Putin
  Podczas tegorocznej wielkiej konferencji prasowej rosyjski prezydent Władimir Putin znów ucieszył dziennikarzy z całego świata mocnymi powiedzonkami. Odpowiadając na pytania mediów, tradycyjnie stawiał nie na treść, lecz na formę.
 • Paweł Chodorkowski
  Obchodzący dziś 70. urodziny Lech Wałęsa wręczył nagrodę swojego imienia synowi Michaiła Chodorkowskiego. Paweł Chodorkowski odebrał nagrodę w imieniu ojca, byłego szefa rosyjskiego koncernu Jukos, odsiadującego wyrok w kolonii karnej za przypisane mu przestępstwa gospodarcze.