• EPIDEMIA CHOLERY W JEMENIE
  W ogarniętym wojną kraju sytuacja się pogarsza. Epidemia cholery przybiera coraz poważniejsze rozmiary. W ciągu ostatnich trzech miesięcy zmarło co najmniej 200 osób, a ponad 110 tysięcy zachorowało na cholerę – wynika z danych Organizacji Narodów Zjednoczonych.
 • EPIDEMIA CHOLERY W ZIMBABWE
  Najgorsza w skutkach od dekady epidemia cholery dotyka Zimbabwe. Zakazano zgromadzeń w stolicy tego kraju, Harare, przybywa szpitali polowych, jak również i ofiar. Wskutek epidemii zmarło już 28 osób.
 • EPIDEMIA CHOLERY W JEMENIE
  775 tysięcy zarażonych i ponad 2 tysiące ofiar śmiertelnych – to bilans epidemii cholery ogarniającej Jemen od kwietnia 2017 roku. Władze zarządzają dezynfekcje miejsc, w których istnieje największa groźba rozprzestrzeniania się tej groźnej choroby. Fotoreporter towarzyszył ekipie odkażającej ulice jemeńskiej stolicy, Sany.
 • JEMEN. WALCZĄ Z EPIDEMIĄ CHOLERY
  1759 zmarłych i ponad 332 tysiące zarażonych - tak prezentuje się tragiczny bilans epidemii cholery, która od kwietnia ubiegłego roku rozprzestrzenia się po wstrząsanym wojną domową Jemenie. Szpitale są przepełnione, władze zarządzają akcje dezynfekowania ujęć wody i oczyszczania ulic z zalegających śmieci, by ograniczyć rozprzestrzenianie się epidemii. Wywołujący cholerę przecinkowiec cholery przenosi się na dłoniach i przez odchody zakażonych osób. Najłatwiej się zarazić, pijąc zanieczyszczoną bakteriami wodę.
 • Dziecko w szpitalu
  Światowa Organizacja Zdrowia, bazując na źródłach rządowych, mówi o ogniskach tej choroby w całym kraju, głównie w ośrodkach dla uchodźców. Według danych WHO, chorych jest ponad 1400 osób.
 • Jarosław Kaczyński
  Jarosław Kaczyński powołuje się na rozporządzenie ministra zdrowia i wskazuje, że na podstawie tego dokumentu można odmówić imigrantom wjazdu do kraju.
 • Naukowiec w laboratorium
  Epidemia cholery rozwija się w Sudanie Południowym. Pierwsze ogniska pojawiły się w obozach dla uchodźców w stolicy, a potem choroba rozprzestrzeniła się na pozostałe dzielnice Dżuby. Zmarło już kilkadziesiąt osób.
 • Pacjent w szpitalu
  Czy to początek epidemii w Tanzanii? Odnotowano tam już ponad 3 tysiące przypadków cholery, głównie wśród uchodźców z ogarniętego wewnętrznym konfliktem Burundi. Do tej pory zmarło co najmniej 31 osób.
 • Dziecko w szpitalu
  Epidemia cholery nadal zagraża Haiti - ostrzega ONZ. Od początku roku do końca sierpnia odnotowano tam prawie 9 tysięcy przypadków tej choroby. To i tak znacząco mniej niż rok wcześniej.
 • Lekarz
  Epidemia eboli, przedwczesna śmierć osób młodych, czy nadciśnienie, to tylko kilka z najważniejszych wyzwań dla zdrowia ludzi na całym świecie. Takie wnioski zawiera specjalne wydanie tygodnika "Science".