• Osteoporoza
  Osteoporoza to problem ok. 3 mln Polaków. Choroba jest przyczyną złamań, które prowadzą się niepełnosprawności i do zgonów. Tymczasem w Polsce na osteoporozę leczy się jedynie 200 tys. osób – alarmują eksperci.
 • Kobieta je jogurt
  Gwałtowny rozwój cywilizacji i związana z nim zmiana stylu życia zaburzają równowagę naszego zdrowia. Brak refleksji nad jakością diety prowadzi między innymi do obniżania się poziomu substancji mineralnych w układzie kostnym. Kusząca wyglądem, smakiem i zapachem, produkowana w nadmiarze wysoko przetworzona żywność staje się przyczyną wielu współczesnych chorób cywilizacyjnych. W tym osteoporozy – choroby szkieletu, charakteryzującej się zanikiem masy kostnej i prowadzącej do zwiększonej łamliwości kości – ostrzega Anna Sanicka, dietetyk LightBox.
 • Osteoporoza to choroba, która znacznie obniża jakość życia. Atakuje przede wszystkim kobiety – szczególnie te, które przeszły menopauzę. Dowiedz się, jakie są objawy tej choroby i jak z nią walczyć.
 • Osteoporoza
  Początkowo nie wywołuje żadnych objawów. Nazywana "cichym złodziejem kości", okrada organizm z minerałów. To osteoporoza. Daje o sobie znać dopiero złamaniami. 20 października obchodzimy Światowy Dzień Osteoporozy. Stanowi on okazję do propagowania stylu życia zmniejszającego ryzyko tej choroby.
 • Witamina D wzmacnia kości
  Zalecana jest dzieciom i osobom starszym, gdyż sprzyja zdrowiu kości. Chętnie sięgamy po nią w okresie zachorowań, bo wzmacnia odporność. Mówi się, że zapobiega cukrzycy, nowotworom i demencji. Ale czy aby na pewno? Naukowcy mają wątpliwości.
 • Osteoporoza atakuje coraz więcej osób
  To cicha epidemia XXI wieku. Tak mówią o osteoporozie lekarze. Z roku na roku przybywa pacjentów, u których stwierdza się problemy z kośćmi. Choroba zwiększająca podatność na złamania dotyka głównie kobiety po menopauzie, ale też nie oszczędza mężczyzn.
 • Otyłość przyczyną osteoporozy?
  Do niedawna sądzono, że otyłość może chronić przed utratą masy kostnej. Najnowsze ustalenia naukowców przeczą temu twierdzeniu. Okazuje się, że nadmiar tkanki tłuszczowej sprzyja osteoporozie.