• Zdenerwowana kobieta
  Trądzik nie chce zejść, na skórze pojawiają się dziwne plamy i do tego swędzi? Nie wpadaj w panikę, to nie tajemnicza choroba, a możliwe, że skutek… stresu. Życie w ciągłym napięciu obniża odporność, nasila objawy astmy, zaostrza przebieg chorób autoagresywnych, bywa przyczyną problemów sercowo-naczyniowych i trawiennych. Dlaczego nie miałoby to dotyczyć skóry?
 • Dłoń
  Ból, świąd, zaburzenia snu, depresja - to tylko część problemów, z jakimi zmagają się osoby z przewlekłym wypryskiem rąk. Schorzenie, które może też wykluczyć z rynku pracy, jest jednak wciąż lekceważone – alarmują eksperci.
 • Len
  Czy jest możliwe, aby ubrania wspomagały leczenie chorób skórnych? Polscy naukowcy udowodnili, że tak. - Len jest najbardziej przyjazny człowiekowi, posiada właściwości antybakteryjne - powiedziała w "Dzień Dobry TVN" prof. Małgorzata Zimniewska z Instytutu Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich. Jak nałożono ekstrakty z leczniczych roślin na ubrania?
 • Badanie zmiany na skórze
  Coraz więcej salonów urody przyjmuje cierpiących na choroby skóry. Chorzy mogą skorzystać z zabiegów i profesjonalnej opieki. W ramach programu "Derma Friendly - w trosce o skórę" pracownicy salonów mogą korzystać z bezpłatnych szkoleń, aby udzielać fachowej pomocy.