• Mężczyzna rozbiera się przed kobietą
  Codziennie dochodzi do 1 mln zakażeń chorobami przenoszonymi drogą płciową, a w ciągu roku rejestruje się aż 376 mln takich infekcji – alarmuje Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Niepokojące jest, że liczba tych zakażeń nie spada i coraz trudniej je leczyć.
 • Kobieta ma problem
  Jak dochodzi do zarażenia kiłą? Jakie są objawy? Jak ta choroba może wpłynąć na płód? Co powoduje nieleczona kiła?
 • Para w łóżku
  Seks oralny obwiniany jest za wzrost zachorowań na raka głowy i szyi. Tym razem zaś eksperci przestrzegają, że może powodować rozprzestrzenianie się lekoopornej bakterii odpowiedzialnej za rzeżączkę.
 • Kobiece łono
  Dlaczego choroby weneryczne są niebezpieczne dla człowieka? Jakie są objawy kiły. Jakie są metody leczenia?
 • Para w sypialni
  Każdego roku przybywa ok. 357 mln przypadków chorób przenoszonych drogą płciową - informuje Światowa Organizacja Zdrowia. Najwięcej z nich dotyczy chlamydiozy, bo aż 131 milionów osób na świecie. Zakażenie chlamydią nie zawsze daje objawy, może za to nieść szereg poważnych konsekwencji dla zdrowia kobiet i mężczyzn m.in. częste infekcje, problemy ze stawami, zapalenie cewki moczowej, macicy, najądrza, a nawet ryzyko poronień, wczesnych porodów oraz niepłodność.
 • Kochankowie
  W takim przypadku wszelkie teorie o bezpiecznym seksie można włożyć między bajki... Im kobieta piękniejsza, tym mężczyźni mniej skłonni do używania prezerwatyw. Badania nie kłamią!
 • Obrzezanie a seks
  Wydłuża czas trwania stosunku i opóźnia wytrysk nasienia? A może powoduje dyskomfort i ból? Jak usunięcie napletka wpływa na jakość seksu?
 • Kobieta opala się przy basenie
  Lato, w porównaniu z innymi porami roku to czas, w którym szczególną uwagę należy zwrócić na higienę okolic intymnych. Wynika to z faktu, iż wysokie temperatury prowadzą do nadmiernej potliwości tej części ciała i związanego z tym występowaniem uczucia dyskomfortu.
 • Kobieta w mini
  Choroby przenoszone drogą płciową nazywane są także chorobami wenerycznymi. Najłatwiej można się nimi zarazić poprzez uprawianie seksu bez prezerwatywy, ale także przez częste zmienianie partnerów seksualnych. Choroby weneryczne stały się ogromnym problemem na przełomie XX i XXI wieku, kiedy doszło do liberalizacji poglądów i zachowań seksualnych. Trzeba pamiętać, że zarówno kobiety, jak i mężczyźni są jednakowo narażeni na zakażenie wirusami, bakteriami, grzybami i pasożytami, które powodują choroby.
 • Seks może powodować groźne choroby
  To lektura obowiązkowa dla każdego. Uprawianie seksu (przede wszystkim z przygodnymi partnerami!) wiąże się z ryzykiem groźnych chorób. Zobacz jakich.