• Badanie glukometrem
  Konieczne jest jak najszybsze wprowadzenie ogólnopolskiego kompleksowego programu zapobiegania, wczesnej diagnozy i leczenia cukrzycy – przekonywali eksperci w czwartek w Warszawie podczas konferencji prasowej „Cukrzyca w systemie ochrony zdrowia”. – W ocenie diabetologów w naszym kraju na cukrzycę choruje około 8 proc. ludności – podkreślał doktor Jerzy Gryglewicz, ekspert ochrony zdrowia. – Prawie 70 proc. chorych na cukrzycę umiera z powodu schorzeń układu krążenia – wskazywała Małgorzata Marszałek z Polskiego Towarzystwa Diabetyków.
 • Zawał serca
  Głównymi przyczynami śmierci Polaków są choroby układu krążenia i nowotwory. Odpowiadają za ponad 70 proc. wszystkich zgonów – wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego.
 • Badanie EKG serca
  Główną przyczyną zgonów nadal są choroby sercowo-naczyniowe, szczególnie u kobiet, a ich rozwój w znacznym stopniu zależy od stylu życia – zwraca uwagę dr n. med. Grzegorz Skonieczny w przededniu Światowego Dnia Serca, który przypada 25 września.
 • 60 procent mężczyzn ma nadwagę lub cierpi na otyłość
  Eksperci alarmują i pokazują szokujące dane liczbowe. Ponad 60 procent mężczyzn i 50 procent kobiet boryka się z nadwagą lub otyłością. Dlaczego tak tyjemy i jak z tym walczyć?
 • Wysoki mężczyzna ma silniejsze serce niż jego niscy koledzy
  Mężczyźni cieszący się kilkoma centymetrami więcej niż koledzy, mają kolejny powód do radości. Uczeni wykazali, że wzrost idzie w parze z silnym sercem i podali dość ciekawe wyjaśnienia tej zależności.