• Osteoporoza grozi częstymi złamaniami
  Zima w tym sezonie zaczęła się jesienią i przyniosła wielkie ilości śniegu i mróz. Jak co roku powstały zaspy na chodnikach, przystankach, przejściach dla pieszych i już tam pozostały. A na oblodzonym chodniku nietrudno się pośliznąć. Późną jesienią i zimą pogotowie ratunkowe i lekarze ze szpitalnych oddziałów ratunkowych mają bardzo dużo pracy.
 • Nowy staw biodrowy pozwala normalnie żyć
  Dolegliwości w obrębie stawów nasilają się z wiekiem, po pięćdziesiątce cierpi na nie spora część populacji, myślę, że jest to od 5 do 7 proc. społeczeństwa, a więc setki tysięcy osób. Częściej problemy te dotykają kobiet. - mówi prof. dr hab. med. Paweł Małdyk, kierownik Kliniki Reumoortopedii w Instytucie Reumatologii w Warszawie, nowy prezes Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologii.
 • Sprawdź, co robić, by unikać złamań
  Polskie Towarzystwo Osteoartrologii przy współpracy z Zakładem Chorób Kości i Stawów Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego kontynuuje rozpoczętą w 2008 roku akcję "NIE ŁAM SIĘ!".
 • Choroba reumatyczna to wiele chorób
  Pierwsze objawy chorób reumatycznych to pojawiające się nagle bóle i obrzęki stawów. Bóle mogą być ciągłe, albo pojawić się nagle, potrwać chwilę i minąć.
 • Choroby reumatyczne: postęp w zapobieganiu i leczeniu
  Według statystyk około 80 procent ludzi w Europie cierpi na bóle krzyża lub stawów, u ponad 30 proent kobiet po 50. roku życia dochodzi do złamań z powodu osteoporozy - mówi dr hab. nauk medycznych Jacek Kruczyński z Katedry i Kliniki Ortopedii Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, polski koordynator działań związanych z Dekadą Kości i Stawów.