• Płuca
  Z powodu zanieczyszczenia powietrza grozi nam epidemia chorób układu oddechowego, takich jak astma, alergia i przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP) – twierdzą eksperci.
 • Smog nad miastem
  Już większość z nas wie, że to, co wisi nad miastem, to wcale nie jest mgła, zaś źródłem nieprzyjemnego zapachu unoszącego się w powietrzu nie jest przelotny dym z komina pobliskiego domu, lecz utrzymujące się zanieczyszczenia. W wielu miastach Polski ogłoszono alarm smogowy. Najgorzej jest już nie tylko w Krakowie, Nowym Sączu, Tarnowie, Zakopanem ale i Kielcach, Warszawie.
 • Chory mężczyzna
  12,6 mln zgonów w 2012 r., czyli jeden na cztery przypadki śmiertelne na świecie, związanych jest z zanieczyszczeniami środowiska – wynika z najnowszego raportu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). To o połowę więcej niż 10 lat temu.
 • Kobieta ma problemy z oddychaniem
  Mamy epidemię chorób układu oddechowego - alarmują specjaliści. Astma, alergia, przewlekła obturacyjna choroba płuc to coraz częstsze choroby, szczególnie mieszkańców dużych miast.
 • Paracetamol wywołuje astmę
  Znowu alarmujące doniesienia na temat powszechnie stosowanego środka przeciwbólowego. Posądzany był już o powodowanie impotencji, sprzyjanie rozwojowi raka, a ostatnie badania dowodzą, że wywołuje astmę oraz nasila jej objawy u osób z rozwiniętą chorobą.
 • 6 proc. dzieci urodzonych na Mazowszu to wcześniaki
  Na Mazowszu za mało wcześniaków otrzymuje przeciwciała wirusa RSV, tymczasem to jedyna forma przeciwdziałania chorobom układu oddechowego - ocenia wojewódzki konsultant w dziedzinie neonatologii. O pomoc w finansowaniu wojewoda zwrócił się do samorządów terytorialnych.