• Dolary i stetoskop
  Sąd w Kalifornii nakazał chemicznemu gigantowi Monsanto zapłacić 289 mln dol. odszkodowania choremu na raka Dewayne'owi Johnsonowi. 46-latek twierdzi, że wieloletnie stosowanie środka chwastobójczego RoundUp doprowadziło do rozwinięcia się w jego organizmie nieoperowalnego chłoniaka. Przyczyną miała być obecność składnika glifosat, który stan Kalifornia klasyfikuje jako kancerogenny.
 • Kobieta chora na nowotwór
  Nowotwory destrukcyjnie wpływają na pracę zawodową i życie chorych. Ponad 62 proc. z nich rezygnuje z pracy lub ją ogranicza w okresie leczenia - wynika z raportu przedstawionego w czwartek w Warszawie.
 • Rak płuc
  Chorzy na raka mogliby żyć dłużej, ale szpitalom nie opłaca się stosować nowoczesnych badań diagnostycznych i terapii w tzw. terapiach lekowych. Pacjenci apelują o wykorzystanie nowych metod, szczególnie że decyzje resortu zdrowia otwierają taką możliwość – pisze "Gazeta Polska Codziennie".
 • Pacjent w szpitalu
  Narodowy Fundusz Zdrowia obniża wyceny świadczeń onkologicznych. Najwięcej pieniędzy przepadnie placówkom przyjmującym chorych z nowotworem piersi – obecnie za opiekę i leczenie radykalne szpital otrzymuje 32,4 tys. zł za pacjenta.
 • Jak rozmawiać z chorym na raka?
  Reakcja na wiadomość „ona/ona ma… raka” wywołuje w nas zwykle współczucie, smutek i bezradność. Dlaczego? W takiej sytuacji nie wiemy, jak pomóc chorej osobie i boimy się zapytać, czego od nas potrzebuje. Żadna szkoła nie uczy nas, jak zachować się w obliczu takiej sytuacji, a tymczasem istnieją obszary, w których nasza aktywność może przynieść osobie chorej, skoncentrowanej na psychicznej i fizycznej walce z chorobą, realne wsparcie. Przyjrzyjmy się trzem różnym formom wsparcia.
 • Szpitalny korytarz
  Chorzy na raka nie będą tygodniami przebywać w placówce medycznej. Szpital będzie musiał im zapewnić nocleg.
 • Odpowiednia dieta pomaga chorym na raka
  Odpowiednie żywienie podczas choroby to podstawa. Szczególnie podczas walki z chorobą nowotworową, kiedy organizm słabnie, a jego zapotrzebowanie na składniki odżywcze znacząco wzrasta.