• 30 nowych nazwisk w hollywoodzkiej Alei Gwiazd
  W Hollywood w 2015 roku swoją gwiazdę otrzyma aż 30 sław. Komitet odpowiedzialny za przyznawanie upragnionych przez wielu płyt ogłosił właśnie listę nowych szczęśliwców.
 • Christoph Waltz doradza mafii
  Christoph Waltz dołączył do obsady thrillera akcji "Candy Store".
 • Christoph Waltz, który w tym roku po raz drugi został uhonorowany Oscarem, ma na swoim koncie także mniej ambitne role. 40 lat temu, jako młody chłopak wystąpił w programie dla dzieci "Am dam des". Ciekawe, czy dziś zgodziłby się założyć taki strój.
 • Christoph Waltz po 30 latach pracy stał się gwiazdą
  Dwukrotny laureat Oscara, Austriak Christoph Waltz, jest dziś jednym z najbardziej znanych aktorów na świecie. Jego droga na szczyt była jednak bardzo długa. W świadomości widzów zaistniał dopiero jako człowiek dojrzały i to dzięki Quentinowi Tarantino. Drugoplanowa rola "Bękartach wojny" (2009) przyniosła mu szereg nagród, m.in. Złotą Palmę w Cannes, Złoty Glob oraz Oscara. Drugiego dostał za "Django".
 • Najlepsza drugoplanowa rola żeńska:
  Najważniejsza noc branży filmowej już za nami. Niespodzianek i tym razem nie było. Oscary 2013 powędrowały do faworytów. Jedynym zaskoczeniem może być tylko słaby wynik "Lincolna" – film Spielberga dostał tylko dwie statuetki (za scenografię i kreację Daniela Day-Lewisa). Za najlepszy uznano bowiem "Operację Argo" w reżyserii Bena Afflecka. Oto tegoroczni laureaci...
 • "Django" i Jamie Foxx już w kinach
  Nowy film Quentina Tarantino "Django", który wyróżniono pięcioma nominacjami do Oscara, trafił w piątek do polskich kin.
 • "Django" – wzorcowe kino popularne XXI wieku
  Zemsta jest motywem działania większości bohaterów filmów Quentina Tarantino. Mścił się Butch w "Pulp Fiction", mściła się Panna Młoda w "Kill Bill", mściły się dziewczyny w "Death Proof". Prywatna wendeta to jednak za mało – Tarantino na swój własny sposób rozlicza się z historią. Ale tym razem – przynajmniej w Stanach – wywołał burzę.
 • Jamie Foxx i Kerry Washington w filmie "Django"
  "Django", podobnie jak inne dzieła Quentina Tarantino, to prawdziwy skarb dla poszukiwaczy filmowych zagadek, odniesień, metatekstów. Ale to przede wszystkim wzorcowe kino popularne XXI wieku. Z pozoru kulturowy śmietnik, a jednak zaaranżowany z niebywałą precyzją i inteligencją, fenomenalnie zagrany, zabawny i mądry jednocześnie.
 • Christoph Waltz będzie Gorbaczowem w "Reykjaviku"
  Christoph Waltz zagra u boku Michaela Douglasa w filmie "Reykjavik".
 • Christoph Waltz wystąpi w najnowszym filmie Terry'ego Gilliama, "The Zero Theorem".