• Policyjni antyterroryści
  Niewystarczające wyposażenie, brak pieniędzy na szkolenia, niedostateczna ochrona prawna - o takich skargach policyjnych antyterrorystów Rzecznik Praw Obywatelskich Irena Lipowicz napisała do szefa MSW Jacka Cichockiego. Przykłady niedociągnięć i braków wyposażeniu są zawstydzające.
 • Policjanci drogówki
  Miesięczny koszt utrzymania więźnia to 2,5 tysiąca złotych, a od wysyłania ludzi do więzienia nie zmniejsza się przestępczość. Dlatego rząd chce odpuszczać więzienie przyłapanym na drodze drobnym pijaczkom.
 • Morze
  Mija 267. dzień samotnego rejsu wokół globu Tomasza Cichockiego na "Polskiej Miedzi". 53-letni żeglarz, który 1 lipca wypłynął z Brestu i wraca już do francuskiego portu, powinien minąć równik. Jednak od 10 dni nie wiadomo, gdzie znajduje się olsztynianin.
 • Stadion Narodowy
  Szef MSW nie zgodził się, by finał Pucharu Polski rozegrano na Stadionie Narodowym w Warszawie. Jego zdaniem policja wciąż ma problemy z systemem łączności.
 • Związki zawodowe spotkają się z Cichockim 18 stycznia
  Na 18 stycznia minister spraw wewnętrznych Jacek Cichocki zaprosił związki zawodowe Straży Granicznej i Państwowej Straży Pożarnej na rozmowy w sprawie ewentualnych podwyżek uposażeń.
 • Wycięli ludzi Schetyny. Były marszałek nie protestuje
  Ostatnie decyzje personalne w MSWiA sprawiły,  z resortu odeszli ludzie kojarzeni z Grzegorzem Schetyną. Były marszałek broni jednak zmiany w resorcie i nie widzi w tym żadnej czystki.
 • Dlaczego generał Rapacki musiał odejść? Mnożą się spekulacje
  Pojawiają się zaskakujące spekulacje na temat przyczyn dymisji wiceszefa MSW. Czy Adam Rapacki musiał odejść, bo pogrążył go tajny dokument? A może był skonfliktowany z szefem MSW? Minister Jacek Cichocki odniósł się tylko do tego drugiego zarzutu.
 • Komendant wojewódzki policji w Łodzi Marek Działoszyński zostanie nowym komendantem głównym policji, zastępując na tym stanowisku Andrzeja Matejuka - poinformował w środę minister spraw wewnętrznych Jacek Cichocki.
 • Szef MSW złożył wniosek o odwołanie Adama Rapackiego
  Minister spraw wewnętrznych Jacek Cichocki złożył do premiera Donalda Tuska wniosek o odwołanie wiceministra Adama Rapackiego. O odejściu generała jako pierwszy informował "Dziennik Gazeta Prawna".
 • Cichocki zapowiada, że projekt nowych emerytur mundurowych ma być gotowy do 10 stycznia
  Do 10 stycznia rząd zamierza opracować projekt nowych zasad emerytur mundurowych - poinformował w poniedziałek szef MSW Jacek Cichocki po kolejnej turze rozmów ze związkowcami ws. reformy systemu emerytur funkcjonariuszy podległych MSW i żołnierzy.