• Sa Calobra, Majorka, Hiszpania
  Początek roku szkolnego to symboliczne rozpoczęcie sezonu na ukochane przez Polaków city-breaki. Po upałach ani śladu, a ceny biletów lotniczych odczuwalnie spadają. W takich warunkach aż prosi się o mały city break, nawet przy muzealnej pogodzie.
 • Lampiony nad Zagrzebiem; fot, Matija Spelic
  Zagrzeb jest jedną z mniejszych stolic europejskich. Licząc niespełna 800 tysięcy mieszkańców i zajmując stosunkowo niewielką przestrzeń sprawia, że jest do poznania w jeden udany weekend.
 • Spiralna klatka schodowa w Muzeum Watykańskim
  Watykan – państwo mniejsze niż miasto – jest przedmiotem wielu legend i teorii spiskowych, ale jedno jest pewne. Słynne Muzea Watykańskie wciąż mają swoje tajemnice nie mniej ciekawe niż Tajne Archiwa Watykanu.
 • Kolonia, Niemcy
  Coraz popularniejsze wśród podróżników stają wycieczki typu city break – czyli kilkudniowe, a najczęściej weekendowy wyprawy do europejskich miast. Nietrudno zrozumieć przyczyny tego trendu – takie wyjazdy pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze, a jednocześnie wykorzystać urlop do granic możliwości. A opcji jest wiele. Jedną z najciekawszych jest bez wątpienia Kolonia!
 • Samolot pasażerski
  Paryż, Londyn, Madryt, Rzym, Lizbona - te miasta były jednymi z najpopularniejszych destynacji Polaków w 2012 roku. Kilkudniowe, niedrogie wyjazdy, zwane city break, są idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na dłuższy urlop.