Wyborcy nie boją się koronawirusa? SONDAŻ DGP i RMF FM07 lipca 2020Ponad połowa osób biorących udział w głosowaniu na Prezydenta RP nie bierze pod uwagę ryzyka zachorowania na COVID-19.
Koronawirus wywołał kryzys gospodarczy w Lourdes. "Przez 35 lat nigdy czegoś takiego nie widziałam"06 lipca 2020Spowodowany pandemią koronawirusa brak międzynarodowych pielgrzymek do Lourdes wywołał kryzys gospodarczy w tym znanym z maryjnego sanktuarium mieście. W poniedziałek rada miejska zebrała się, by debatować nad rozwiązaniami antykryzysowymi - informuje dziennik "Le Figaro".
Koronawirus w Szwecji. Rząd szykuje się do drugiej fali zakażeń06 lipca 2020Rząd Szwecji ogłosił w poniedziałek rozpoczęcie przygotowań do mogącej nastąpić jesienią drugiej fali koronawirusa. Plan działania mają przygotować cztery urzędy. W Szwecji wciąż dochodzi do licznych przypadków zakażeń.
Naukowcy ostrzegają: Koronawirus może przenosić się drogą powietrzną. WHO: Analizujemy to06 lipca 2020Ponad dwustu specjalistów z całego świata przekonuje, że wirus SARS-CoV-2 może się rozprzestrzeniać drogą powietrzną, w drobnych aerozolach. Wzywają oni WHO do zmiany zaleceń dotyczących ochrony przez zakażeniem. WHO twierdzi, że jej eksperci analizują ten problem.
Naukowcy: Koronawirus nie dotarł do Włoch bezpośrednio z Chin06 lipca 2020Koronawirus dotarł do Włoch nie bezpośrednio z Chin, ale przez Europę, zapewne z Niemiec - twierdzi zespół naukowy ze szpitali w Mediolanie i Pawii w Lombardii. Według badaczy region ten został zaatakowany przez epidemię z powodu charakterystyki jego biznesu.
Biznes tak. Ale bez Polaków06 lipca 2020Kryzys spowodowany koronawirusem nasilił działania protekcjonistyczne krajów starej UE. Po branży spożywczej teraz przyszła kolej na firmy transportowe.
Szumowski ostrzega przed jesienią. "Czeka nas powrót do rozsądku" [WIDEO]05 lipca 2020Jesienią czeka nas pilnowanie dystansu, noszenie maseczek i powrót do rozsądku - zapowiedział szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski. Zapewnił, że służba zdrowia przygotowuje się do wzrostu zachorowań na COVID-19 spodziewanego jesienią.
Wraca kwarantanna w Izraelu. Telefony osób z koronawirusem śledzi kontrwywiad05 lipca 2020Izrael i władze palestyńskie wprowadzają ponownie kwarantannę ze względu na wzrost liczby nowych zakażeń koronawirusem. Tel Awiw wznowił też śledzenie telefonów komórkowych osób z koronawirusem przez służby Szin Bet - poinformował w niedzielę resort zdrowia.
Wirus protekcjonizmu uderza w polskich przewoźników i kierowców05 lipca 2020Firmy spedycyjne z Europy Zachodniej wykorzystują pogorszenie sytuacji gospodarczej wynikające z pandemii COVID-19 do tego, by eliminować z rynku polskich przewoźnikówi kierowców.
Globalne zawieszenie broni? Papież Franciszek popiera apel ONZ05 lipca 2020Papież Franciszek poparł apel Rady Bezpieczeństwa ONZ o natychmiastowe globalne zawieszenie broni w związku z pandemią. Podczas spotkania z wiernymi w niedzielę podkreślił, że umożliwiłoby to dostarczenie pomocy humanitarnej na tereny konfliktów na świecie.