• „O wiele historii za dużo, by zmieścić w tak małym pudełku” – wystawa duetu holenderskich artystów Liesbeth Bik i Josa van der Pola dokumentująca 30-lecie Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie i jego wkład w budowę wspólnoty społecznej wokół kulturotwórczych wartości. Do obejrzenia od 25 października br. do 3 maja 2020 r. (Fot. CSW)
  Tu widz z biernego świadka kultury staje się jej uczestnikiem i współtwórcą. Wystawa "O wiele historii za dużo, by zmieścić w tak małym pudełku" w Centrum Sztuki Współczesnej pyta, czy sztuka ma moc jednoczenia - mówi w rozmowie z DGP Joanna Zielińska, krytyczka sztuki, od 2015 r. kierownik Działu Sztuk Performatywnych w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie.
 • Wystawa "Natalia LL. Secretum et Tremor"
  Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie inauguruje wystawę "NATALIA LL. Secretum et Tremor" - prezentującej dorobek Natalii Lach-Lachowicz.
 • Protest w Centrum Sztuki Współczesnej
  Kontrowersyjna wystawa w Centrum Sztuki Współczesnej zaatakowana. Mężczyzna oblał projektor, który wyświetlał film, na którym nagi mężczyzna ocierał się o figurę Jezusa czerwoną farbą.
 • Protest przeciwko filmowi z nagim mężczyzną i figurą Chrystusa
  "Nie możemy milczeć, bo to godzi w nasze uczucia jako katolików" - tłumaczyła posłanka PiS Anna Sobecka uczestnicząca w proteście przed Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie. Ponad sto osób zebrało się na dziedzińcu Zamku Ujazdowskiego. Przynieśli biało-czerwone flagi, transparenty, w dłoniach trzymali krzyże.
 • Zawiadomienie do prokuratury w związku ze znieważeniem figury Jezusa i obrazą uczuć religijnych złożyli posłanka Anna Sobecka oraz Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą. Chodzi o film wystawiany w Centrum Sztuki Współczesnej.
 • Poseł PiS Stanisław Pięta znany jest z tego, że nie bawi się w konwenanse. Ostro skomentował pokazywany w Centrum Sztuki Współczesnej film artysty, na którym nagi mężczyzna ociera się o figurę Chrystusa przybitego do krzyża.
 • Międzykulturowa uczta przygotowana przez kulturoznawczynię Martę Jagniewską i kucharzy z Bliskiego i Dalekiego Wschodu, zainauguruje 2. odsłonę "Zielonego Jazdowa". Impreza rozpocznie się o 19.00 w parku przed Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie. Hasłami przewodnimi przygotowanych na wakacyjne weekendy imprez będą: "ekologia, ciało, taniec".