• Wiceminister cyfryzacji Małgorzata Olszewska
  Kto powiedział, że urzędnik musi pracować za biurkiem? Na pewno nie była już wiceminister cyfryzacji Małgorzata Olszewska. Na podróże za pieniądze podatników wydała prawie 400 tysięcy złotych. Kierunków jej wyjazdów nie powstydziłoby się żadne biuro podróży. Paragwaj, Dominikana, Zimbabwe, Korea Południowa, Dubaj...
 • Nastolatki przy komputerze
  Pieniądze na cyfryzację szkoły wyrzucone w błoto? To prawdopodobne. Międzynarodowe badania pokazały, że nasi uczniowie są w światowej czołówce jeśli chodzi o umiejętności komputerowe. Najwyższe wyniki mieli jednak ci gimnazjaliści, którzy cyfrowy świat poznają po lekcjach.
 • Zbigniew Parafianowicz
  Andrzej M. był ledwie dyrektorem jednej z rządowych agend. Marcin F. zaledwie menedżerem w IBM. Tomasz Z. – w HP. Taki pułap wystarczył, by decydować o tempie cyfryzacji państwa.
 • Andrzej Siezieniewski
  Po telewizji przyszła kolej na radio. Co dla zwykłego Kowalskiego będzie oznaczać cyfryzacja? Ile zyska i ile będzie musiał za to zapłacić? Na wszystkie pytania odpowiada prezes Polskiego Radia, Andrzej Siezieniewski w wywiadzie dla portalu dziennik.pl.
 • Nowy minister administracji i cyfryzacji Rafał Trzaskowski
  Rafał Trzaskowski, przejmujący tekę po ministrze administracji i cyfryzacji Michale Bonim, będzie musiał udowodnić, że dalsze utrzymywanie tego resortu w ogóle ma sens. "DGP" analizuje, jakie wyzwania stoją przed nowym ministrem.
 • Siedziba TVP
  Budujemy Bibliotekę Cyfrową Mediów Publicznych. Efektem będzie stały i natychmiastowy dostęp do unikatowych zbiorów audiowizualnych Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. W siedzibie TVP podpisano dziś list intencyjny w tej sprawie.
 • Tablety, smartfony i komputery - w takim otoczeniu dorasta coraz więcej dzieci. Nic więc dziwnego, że tradycyjna szkoła przestaje wystarczać i potrzeba zmiany metod nauczania.
 • Rada Ministrów - Donald Tusk i Michał Boni
  1,7 mld euro trafi do regionów, w których korzystanie z internetu odbiega od średniej unijnej. Pieniądze pójdą na infrastrukturę, e-administrację i edukację. W każdej gminie powstaną centra z dostępem do sieci.
 • Dokument tożsamości - zdjęcie ilustracyjne
  Czy biometryczne dokumenty tożsamości to konieczność w cyfryzującym się świecie, czy kaprys, który będzie kosztował podatników miliony?
 • Michał Boni
  Działalność resortu Michała Boniego najpewniej wkrótce się zakończy. Zadanie cyfryzacji państwa może wrócić do MSW lub zostać przejęte przez całkiem nowy urząd kontrolowany bezpośrednio przez premiera. Według informacji "DGP" takie scenariusze rozważane są przez rząd Donalda Tuska i na jego politycznym zapleczu.