• Mężczyzna przed tłumem dziennikarzy z mikrofonami
  Grupa Polska Żegluga Morska została doprowadzona na skraj bankructwa, a z jej kont zniknęło 300 mln euro. Doniesienia komisarza w PŻM-ie Pawła Brzezickiego przekazuje weekendowa "Gazeta Polska Codziennie".
 • Papierosy "Chesterfield", rok 1950
  Lekarze zachwalający palenie, dzieci podsuwające rodzicom papierosy, "naukowe" dowody na to, że jedna marka jest zdrowsza niż pozostałe, papierosy jako środek odchudzający - producenci wyrobów tytoniowych kilkadziesiąt lat temu chętnie stosowali w reklamach chwyty poniżej pasa. Amerykańska uczelnia Stanford Medical School prowadzi badania nad wpływem reklam papierosów na konsumentów. W ramach tego projektu zgromadziła pokaźny "materiał dowodowy". Oto najbardziej bezczelne reklamy.
 • Tytoń
  Najpierw było dziurawe prawo, które choć wielokrotnie zmieniane, wciąż przecieka. Fakt, że resort finansów nie potrafi napisać szczelnych przepisów, wykorzystują przedsiębiorcy. I skwapliwie wyszukują każdą kolejną lukę, by przekuć ją w zysk. Oto historia prawdziwa, choć momentami ocierająca się o absurd, prosto z polskiej branży tytoniowej.
 • Tytoń
  Pomysłowość polskich przedsiębiorców działających na rynku tytoniowym nie zna granic. W ubiegłym roku, by nie płacić akcyzy nałożonej na tytoń suchy, sprzedawali tytoń mokry. Teraz, gdy podatek dotyczy każdego tytoniu, byle był do palenia, polski internet podbija tytoń... hawajski do inhalacji.
 • Szef polskiego MSZ Radosław Sikorski
  "Cała ambasada na Kubie dwoi się i troi, żeby zdobyć najlepsze cygara dla Tuska" - mówi na kolejnych taśmach publikowanych przez Wprost.pl szef MSZ Radosław Sikorski. Rozmawia z byłym wicepremierem Jackiem Rostowskim.
 • Afera i niesmak w związku z ujawnieniem, że PO wydawała partyjne pieniądze na garnitury, cygara i sukienki dla żony premiera, najwyraźniej nie dotyczy wyłącznie partii Donalda Tuska. Tak przynajmniej wynika z tego, co powiedział Kazimierz Marcinkiewicz.
 • Eugeniusz Kłopotek
  Ostre słowa ze strony koalicjanta. Eugeniusz Kłopotek mocno bije w Platformę Obywatelską i Donalda Tuska. "Ten facet traci poczucie rzeczywistości. On kompletnie zatraca się, on praktycznie w tej chwili kręci się w kółko i nie wie, co dalej zrobić" - mówi poseł PSL.
 • Donald Tusk
  Premier opowiedział się za zakazem finansowania partii z budżetu. "Zwrócę się do klubu PO o przygotowanie takiego projektu" - mówił Donald Tusk podczas konferencji prasowej.
 • Premier Donald Tusk na boisku piłkarskim
  Platforma Obywatelska proponuje, by wydatki partyjne były publikowane co kwartał na stronach internetowych. Wówczas - jak tłumaczy Małgorzata Kidawa-Błońska - każdy mógłby w razie wątpliwości wystosować pytanie i uzyskać precyzyjną odpowiedź.
 • Na cygarach można nieźle zarobić
  Pięć tysięcy złotych. Tyle trzeba zapłacić za jedno dobre kubańskie cygaro wyprodukowane w latach 60. ub. wieku. To dużo, ale zakup może się opłacić, bo niektóre cygara potrafią podrożeć o kilkaset procent w ciągu 3, 4 lat.