• Mozambik
  Do ponad 200 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych potężnego cyklonu Idai i powodzi, które nawiedziły pod koniec ubiegłego tygodnia Mozambik - poinformował we wtorek prezydent tego kraju Filipe Nyusi w telewizyjnym wystąpieniu po posiedzeniu rządu. Mieszkańcy Beiry w rozmowie z AFP powiedzieli, że wiele ludzi ginęło przez latające blachy z dachów niektórych domów. - Latały jak prześcieradła i odcinały ludziom głowy. Ludzie są tu bardzo źli. Niektórzy są w szpitalu. Nie mamy tu żadnej pomocy. Jemy źle, źle śpimy i nie mamy domów - powiedział Rajino Paulino.
 • Pogoda
  Setki powalonych drzew, wypadki, przerwy w dostawie prądu i bardzo silny wiatr – to efekt cyklonu Grzegorz. Jak wynika z prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej na zmianę aury na razie nie ma co liczyć. Na jaką pogodę możemy liczyć 1 listopada, czyli w dniu Wszystkich Świętych.
 • Zniszczenia po huraganie Irma
  Prezydent Donald Trump ogłosił w niedzielę Florydę rejonem stan klęski żywiołowej co umożliwa uruchomienie pomocy ze środków federalnych dla ofiar żywiołu. Trump ogłosił też, że "bardzo szybko" uda się na Florydę.
 • Irma dotarła na Kubę
  Potężny huragan Irma szaleje nad środkową Kubą. W sobotę potężne uderzenia wichru wiejącego w porywach do 256 km/h w historycznych kubańskich miastach Remedios i Caibarien unosiły ze sobą całe budynki, zrywały linie elektryczne, wyrywały z korzeniami drzewa.
 • Huragany Irma i Katia
  Huragan Irma dotarł do brytyjskich wysp Turks and Caicos i przesuwa się na północny zachód. Do Wysp Zawietrznych na Morzu Karaibskim zbliża się z kolei huragan Jose, a w Zatoce Meksykańskiej przybiera na sile huragan Katia. Skąd biorą się imiona huraganów i czym różnią się one od innych cyklonów?
 • Cyklon uderzył w Vanuatu
  Na zniszczone przez cyklon wyspy Vanuatu dociera międzynarodowa pomoc. Wsparcie humanitarne wysłały już Australia i Nowa Zelandia, a zapowiedziały je też Wielka Brytania, Francja, ONZ i Unia Europejska. Na Vanuatu pojadą również australijscy lekarze.
 • Cyklon uderzył w Vanuatu
  Cyklon tropikalny Pam, który nawiedził Vanuatu na Pacyfiku, zabił co najmniej 8 osób. Ta liczba ofiar została oficjalnie potwierdzona. ONZ cytuje jednak niepotwierdzone doniesienia, według których w północno-wschodniej części kraju mogły zginąć nawet 44 osoby. Monstrualna wichura spowodowała ogromne zniszczenia.
 • zamieć śnieżna
  Nadciąga potężny atak zimy - alarmują meteorolodzy. Przestrzegają przed niezwykle silnym wiatrem i potężnymi opadami śniegu.
 • Potężny cyklon uderzył w nocy we wschodnie Indie. Zginęło co najmniej 5 osób. Cyklon Phailin, mający prędkość do 200 kilometrów na godzinę, zrywał linie elektryczne i łamał drzewa. 
 • Podtopienia i masowe ewakuacje. Do wschodniego wybrzeża Indii dociera groźny cyklon Phailin.