• Film IPN
  Instytut Pamięci Narodowej w związku z 76. rocznicą powstania w getcie warszawskim zamieścił na Twitterze film ze swoich archiwów, złożony z nagrań z getta. Film otwiera jednak wyświetlony cytat z "Medalionów" Zofii Nałkowskiej "poprawiony" przez IPN.
 • Cezary Żak
  Popularny aktor i juror programu „The Brain - Genialny umysł” bez ogródek odniósł się doCezary Żak udostępnił na swoim Facebooku artykuł zatytułowany „Okulawić Owsiaka”, który opisuje akcję „Nie daję Owsiakowi”, promowaną przez symbol odwróconego serca. przeciwników Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, nawołujących do odwrócenia się od akcji zbiórki pieniędzy na sprzęt dla polskich szpitali. 
 • Polska flaga
  Bloomberg, mainstreamowa agencja informacyjna, pisze, jak zachodni kapitał skolonizował Polskę i kraje Europy centralnej. W takiej rzeczywistości żyjemy. Maski opadły. Wszyscy stoimy w obliczu gigantycznego wyzwania – mówił premier Mateusz Morawiecki w swoim exposé. Gdzie szukać źródła tych alarmistycznych wypowiedzi? Co premier miał na myśli? Przed jakim wyzwaniem stoi Polska i czy polityka ekonomiczna nowego rządu temu wyzwaniu sprosta?
 • Ryszard Czarnecki
  Europoseł PiS zdradza, kto według niego jest najważniejszą osobą w Polsce.
 • Jarosław Kaczyński
  To była całkowita kompromitacja ówczesnej władzy, gdy okazało się, że musi użyć siły, by się utrzymać - powiedział we wtorek, w 35. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, prezes PiS Jarosław Kaczyński.
 • Andrzej Duda
  Będę wspierał rząd i większość parlamentarną we wszystkich zmianach, które powodują, że Polska staje się państwem przyjaznym zwykłym ludziom, a nie tylko wąskim grupom - mówił we wtorek prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Radzynia Podlaskiego (Lubelskie).
 • Prezydent Andrzej Duda odbiera wyróżnienie Klubów "Gazety Polskiej"
  Wpadka Marka Magierowskiego? Prezydent Andrzej Duda cytuje Juliusza Słowackiego, jego rzecznik nie wie, o co chodzi. "Nie wiem, dlaczego prezydent płakał. Czepia się pani pojedynczych słówek" - skomentował w Radiu ZET.
 • "Moim życiowym celem jest prowadzenie reprezentacji narodowej, a czy tak się stanie, czas pokaże" (lipiec 2009 r.)
  Jan Tomaszewski to prawdziwa kopalnia mocnych cytatów i kontrowersyjnych stwierdzeń. Co ciekawe, o ile jeszcze nie tak dawno nie szczędził ostrych słów pod adresem Donalda Tuska i rządu PO-PSL, tak teraz rozpływa się w zachwytach nad Ewą Kopacz. Czy ta nagła zmiana poglądów może mieć związek z przyjęciem wyrzuconego z Prawa i Sprawiedliwości posła do Platformy Obywatelskiej? Oto, co były bramkarz reprezentacji, która w 1973 roku zatrzymała Anglików na Wembley, jeszcze niedawno miał do powiedzenia.
 • Stefan Niesiołowski uwielbia ekspresyjnie przemawiać. Czasem zapędza się w swojej argumentacji - zdecydowanie za daleko
  Stefan Niesiołowski to barwny polityk, który przez lata podgrzewał nastroje w Sejmie swoimi ciętymi opiniami. Z tego powodu był wielokrotnie krytykowany, podobnie jak jego partia, Platforma Obywatelska. Teraz krewki poseł próbuje swoich sił poza PO. Wszedł do nowego koła sejmowego - Europejskich Demokratów.
 • Dom z ogrodem
  Z prawa autorskiego wynika jasno: ochrona przysługuje także projektom architektonicznym.