• Chris Cornell
  Wraz z pojawieniem się zdjęć cienia czarnej dziury uaktywnili się fani zmarłego tragicznie Chrisa Cornella i zespołu Soundgarden. Chcą oni, by obiekt nazwać imieniem piosenkarza.
 • Prezentacja zdjęć czarnej dziury na konferencji
  "Pierwsze zdjęcie czarnej dziury zaprezentowali w środę astronomowie z zespołu badawczego Event Horizon Telescope. Wykonało je osiem teleskopów, które utworzyły "wirtualny teleskop" o rozmiarze Ziemi" - powiedziała członkini zespołu dr Monika Mościbrodzka.
 • Syryjski uchodźca na granicy z Turcją (zdjęcie ilustracyjne)
  Grecja nie wie, co zrobić z ekonomicznymi migrantami, którzy nie mogą wydostać się z tego kraju, a których napływ nie ustaje. Premier Aleksis Tsipras mówi, że jego kraj stał się "czarną dziurą" dla migrantów.
 • Prezes PiS Jarosław Kaczyński
  Prezes PiS-u Jarosław Kaczyński w miejscowości Barak na pograniczu województw mazowieckiego i świętokrzyskiego mówił o braku szacunku dla ludzi pracy i ogromnych problemach ze znalezieniem zatrudnienia.
 • 501 dolarów za każdego postawionego dolara - jeśli 21 grudnia 2012 roku świat się skończy, tyle serwis bukmacherski sportsbet.com.au wypłaci wszystkim, którzy obstawili taki właśnie scenariusz. Wypłaci, jak zaznacza, o ile to będzie możliwe. Ale przyjmowane są również zakłady dotyczące tego, jak apokalipsa ma wyglądać.
 • Po raz pierwszy zaobserwowano śmierć gwiazdy w czarnej dziurze
  To obserwacja, jakiej jeszcze nie było. NASA zaobserwowała "na żywo" jedno z najbardziej dramatycznych zdarzeń, jakie może wydarzyć się w kosmosie. Po raz pierwszy badacze na żywo widzieli, jak czarna dziura pożera gwiazdę.
 • Słynna czarna dziura zbadana przez polskich astronomów
  Polsko-amerykański zespół astronomów kierowany przez naukowców z Uniwersytetu Warszawskiego opublikował wyniki szczegółowej analizy źródła rentgenowskiego Cygnus X-1, zawierającego masywną czarną dziurę.
 • W USA obserwowano pochłonięcie gwiazdy przez czarną dziurę
  Astronomowie amerykańscy po raz pierwszy obserwowali niezwykłe zjawisko "pożarcia" przez czarną dziurę gwiazdy wielkości Słońca, któremu towarzyszy trwająca od 2,5 miesiąca do dzisiaj silna emisja cząstek o wysokiej energii, w tym promieni gamma - poinformował w czwartek naukowy magazyn "Science" w swym wydaniu internetowym.