• 1. Hannibal Lecter ("Milczenie owiec", "Hannibal", "Czerwony smok")
  Odrażający, przewrotni i źli – trudno wyobrazić sobie kino bez jego "czarnych charakterów". Antybohaterowie naszych czasów mają już stałe miejsce w historii filmu. I choć różnią się między sobą, to niemal zawsze ich wizytówką jest sarkastyczny humor. Oto nasz subiektywny ranking postaci, które ciężko polubić.
 • Christoph Waltz powalczy z Bondem
  Christoph Waltz zagra czarny charakter w nowym filmie o przygodach Jamesa Bonda.
 • Serialowe czarne charaktery
  Są piękne i seksowne, ale też bardzo niebezpieczne. Bezwzględne egoistki, po trupach dążące do celu, z premedytacją wykorzystują swój seksapil, by dostać to, na czym im zależy. Oto obdarzone oszałamiającą urodą i nieodpartym wdziękiem, serialowe czarne charaktery.
 • Joanna Orleańska
  Joanna Orleańska to piękna i utalentowana aktorka, która równie dobrze radzi sobie na planach seriali, jak i na dużym ekranie. W rozmowie z Faktem gwiazda zdradza kulisy swojej pracy na planie "Szpilek na Giewoncie". Jak to jest być czarnym charakterem w popularnym serialu?
 • Chuck Bass z serialu "Plotkara". Zblazowany, egoistyczny hedonista, do którego wzdycha wiele nastoletnich fanek serialu.
  Nie szanują kobiet, są aroganccy, egoistyczni, a niektórzy z zimną krwią mordują ludzi. Pomimo tych wad, uwielbiają ich miliony widzów na całym świecie. W wielu serialach pojawiają się postaci, które obiektywnie powinny być złymi charakterami, jednak z jakiegoś powodu budzą ogromną sympatię. Oto galeria naszych ulubionych, serialowych drani.
 • Marta Żmuda Trzebiatowska w serialu "Julia"
  Marta Żmuda Trzebiatowska to jedna z najpiękniejszych polskich aktorek. W serialu "Julia" po raz pierwszy będziemy mogli oglądać ją w roli czarnego charakteru. Podstępna, wyrachowana materialistka, zakochana nie w mężczyźnie, a w jego pieniądzach, jak twierdzi sama aktorka będzie postacią kontrowersyjną, ale i komediową. Oto piękna Marta jako zła Monika Miller.