Polsko-czeski gazociąg
14 września 2011W Cieszynie
(Śląskie) premierzy Polski Donald Tusk i Czech Petr Neczas
otworzyli polsko-czeskie połączenie gazowe. 32-kilometrowy gazociąg wybudowali wspólnie operatorzy
systemu przesyłowego: polski Gaz-System oraz czeski Net4gas.
Interkonektor, czyli gazowe połączenie między państwami,
pozwoli początkowo na przesył do Polski około 0,5 mld metrów
sześć. gazu rocznie. W przyszłości możliwy będzie eksport tego
surowca z Polski.