• Przegląd auta
  Inspekcja Handlowa sprawdziła, czy dostępne na polskim rynku części samochodowe i wyposażenie aut mają świadectwa homologacji. Oto wyniki kontroli ponad 350 partii produktów.
 • Obrotomierz
  W pierwszym półroczu 2013 r., jedna na dziesięć przebadanych części samochodowych w Polsce, była wadliwa i została wycofana z procesu produkcji - tak wynika z najnowszego raportu przygotowanego na podstawie wewnętrznych danych Exact Systems, firmy kontrolującej jakość w przemyśle motoryzacyjnym. W tym samym czasie, w wyniku wykrycia niesprawnych części w autach, firmy motoryzacyjne wezwały do kampanii naprawczych ponad 72 tysiące pojazdów.
 • Licznik samochodowy
  Jak to możliwe, że kierowcy są zmuszeni płacić za identyczną część zamienną w jednym miejscu trzy razy więcej niż w innym? Poseł Krzysztof Brejza z Platformy Obywatelskiej opisuje mechanizm wyciągania pieniędzy z kieszeni Polaków i pyta o ten problem resort gospodarki…
 • Robotnicy otwierają drogę
  W Koszalinie otwarto dla ruchu pierwszy odcinek obwodnicy, która ma połączyć krajowe drogi nr 11 Kołobrzeg - Poznań i 6 Szczecin - Gdańsk z pominięciem centrum miasta.