• Czesław Miłosz
  Odpowiednikiem "Pana Tadeusza" w naszej literaturze dzisiejszej jest Miłosza "Rodzinna Europa", ta zarazem najlepsza książka tego autora - pisała Maria Dąbrowska w "Dziennikach powojennych, 1960–65". 15 lat temu zmarł laureat literackiego Nobla, poeta, prozaik i eseista Czesław Miłosz.
 • Czesław Miłosz
  Zamieszanie z obecnością twórczości Czesława Miłosza na liście lektur obowiązkowych dla szkół ponadgimnazjalnych. Po tym, jak w czasie konsultacji społecznych nazwisko noblisty zniknęło z projektu, MEN zapewnia, że poeta ma zagwarantowane miejsce w podstawie programowej.
 • Czesław Mozil
  7 listopada ukaże się album "Czesław Śpiewa Miłosza". Zapowiada się muzyczna mieszanka wybuchowa!
 • Aga Zaryan śpiewa Miłosza
  Po sukcesie "A Book of Luminous Things" z anglojęzycznymi interpretacjami wierszy Czesława Miłosza i jego ulubionych poetek, Aga Zaryan przygotowała polską wersję płyty. Premiera "Księgi olśnień" odbędzie na początku października.
 • Logo Google w 100. rocznicę urodzin Czesława Miłosza
  Poczta Polska upamiętniła 100. rocznicę urodzin Czesława Miłosza wprowadzając do obiegu znaczek pocztowy w bloku oraz specjalną kopertę. O urodzinach noblisty przypomniała na swojej witrynie także firma Google.
 • Aga Zaryan śpiewa Miłosza
  Wiersze Czesława Miłosza, Anny Świrszczyńskiej i Denise Levertov oraz Jane Hirshfield w interpretacji Agi Zaryan znalazły się na nowej płycie wokalistki. Album pt. "A Book of Luminous Things" trafia właśnie na rynek fonograficzny.