• Franciszek Pieczka
  Franciszek Pieczka, jeden z najbardziej cenionych i lubianych polskich aktorów, niezapomniany Gustlik Jeleń z serialu "Czterej pancerni i pies", poczciwy Jańcio Wodnik, Święty Piotr z "Quo Vadis" Jerzego Kawalerowicza czy Stacho Japycz z "Rancza", 18 stycznia świętuje 90. urodziny.
 • Janusz Kłosiński
  Widzowie znali go z ról Czernousowa w serialu "Czterej pancerni i pies", czy dyrektora Wardowskiego w "Czterdziestolatku". Słuchacze Polskiego Radia znali jego głos z powieści radiowej "W Jezioranach" gdzie wcielał się w Józefa Jabłońskiego.
 • Cezary Pazura, Janusz Gajos
  Być na "ty" z taką ikoną polskiego kina, jak Janusz Gajos to przyjemność i zaszczyt, ale nie dla Cezarego Pazury. Aktor odmówił starszemu koledze zacieśnienia relacji, ponieważ żywił urazę o pewien incydent z dalekiej przeszłości.
 • Roman Wilhelmi (1936 – 1991)
  Mówimy Roman Wilhelmi, myślimy Nikodem Dyzma i dozorca Stanisław Anioł. Nic dziwnego, bo role w serialach Jana Rybkowskiego i "Alternatywy 4" Stanisława Barei przyniosły artyście wielką popularność i zasłużone komplementy od krytyków. Obie kreacje stanowią przykłady kunsztu aktora, który często obsadzany był w rolach czarnych charakterów, potrafił jednak przełamać schematy i wykreować postaci wielowymiarowe. – W aktorstwie się pogrążam, aktorstwu oddaję się całkowicie i zupełnie, bo ten zawód jest dla mnie wszystkim – mawiał. W tym roku przypadają dwie okrągłe rocznice: 80. jego urodzin i 25. śmierci Wilhelmiego.
 • Pola Raksa - piękna legenda polskiego kina
  Pola Raksa, jedna z najpiękniejszych polskich aktorek, kilkanaście lat temu zniknęła nagle z ekranu i sceny. 14 kwietnia skończy 75 lat. Co dziś robi słynna Marusia z "Czterech pancernych"?
 • "Czterej pancerni i pies". Na zdjęciu Janek Kos i Szarik
  Czołg T-34 o numerze taktycznym 102, czyli "Rudy" z powieści Janusza Przymanowskiego, istniał naprawdę, choć nie dowodził nim Janek Kos. Wiele wskazuje również na to, że Szarik tak naprawdę służył w niemieckiej armii. Interesującą historię 1. Brygady Pancernej im. Bohaterów Westerplatte przedstawia Kacper Śledziński w książce „Tankiści”.
 • Serial "Czterej pancerni i pies" od początku pokazywania w telewizji cieszył się ogromną popularnością
  Przyciągali przed ekrany setki tysięcy Polaków, ich przygody to jedna z najpopularniejszych polskich produkcji telewizyjnych. Jeśli wobec serialu można użyć słowa "kultowy", to "Czterej pancerni i pies" w pełni na to określenie zasługują. Tylko ile w nich prawdy? Gdzie Janusz Przymanowski, autor książki, na podstawie której reżyser Konrad Nałęcki nakręcił serial, swobodniej puszczał wodze fantazji?
 • Kevin sam w domu
  "Kevin sam w domu" to film, który dla wielu widzów jest nieodłącznym symbolem Świąt Bożego Narodzenia. Na portalu wirtualnemedia.pl możemy przeczytać, czym jeszcze oprócz amerykańskiej produkcji o rezolutnym chłopcu, polskie stacje telewizyjne raczą swoich widzów w tym świątecznym czasie.
 • "Czterej pancerni i pies" debiutują w Niemczech na DVD
  Przygody załogi czołgu "Rudy" i psa Szarika fascynowały kiedyś miliony telewidzów w dawnej NRD. W najbliższy weekend niemieccy miłośnicy "Czterech pancernych i psa" będą mogli obejrzeć wszystkie odcinki polskiego serialu na ekranie jednego z berlińskich kin.
 • Janusz Gajos, czyli Janek Kos 45 lat później
  W poniedziałek 9 maja mija 45 lat od dnia premierowej emisji pierwszego odcinka "Czterech pancernych i psa", jednego z najbardziej popularnych polskich seriali.