• Prezentacja raportu technicznego podkomisji badającej katastrofę smoleńską
  Dziennikarz, jak każdy człowiek, ma prawo do obywatelskiego zaangażowania i do publicznej walki z kimś/czymś albo o kogoś/coś. Trudno odmówić tego prawa Wojciechowi Czuchnowskiemu z „Gazety Wyborczej”, który na konferencji Antoniego Macierewicza nazwał byłego szefa MON kłamcą i przestępcą.
 • "Gazeta Wyborcza"
  Wydawca "Gazety Wyborczej" i jej dziennikarz Wojciech Czuchnowski nie muszą przepraszać PiS za użycie zwrotu "tak działa państwo mafijne" przy ocenie ułaskawienia b. szefa CBA Mariusza Kamińskiego przez prezydenta Andrzeja Dudę - orzekł w poniedziałek Sąd Okręgowy w Warszawie.
 • "Gazeta Wyborcza"
  "Tak nie działa państwo demokratyczne. Tak działa państwo mafijne" - za te słowa w komentarzu poświęconym prezydentowi Andrzejowi Dudzie partia Jarosława Kaczyńskiego pozywa "Gazetę Wyborczą" do sądu.
 • Kamil Durczok
  Co nie zgadza się w artykule „Wprost”, który sugeruje, że Kamil Durczok mógł mieć coś wspólnego z białym proszkiem pozostawionym w jednym z warszawskich mieszkań? Jakie fakty w świetle kolejnych ustaleń wyglądają inaczej? O czym nie napisali dziennikarze tygodnika? Dziennikarskie śledztwo w sprawie prezentera „Faktów” TVN rozkładają na czynniki pierwsze Wojciech Czuchnowski z „Gazety Wyborczej” i Piotr Pytlakowski z „Polityki”.
 • Sąd nie cofnął decyzji prokuratury o umorzeniu śledztwa w sprawie inwigilacji dziennikarzy za rządów PiS
  Śledztwo ws. inwigilacji dziennikarzy za rządów PiS nie będzie wznowione - uznał w środę warszawski sąd, który, odrzucając zażalenie złożone przez dziennikarza "Gazety Wyborczej" Wojciecha Czuchnowskiego, utrzymał w mocy decyzję prokuratury o umorzeniu postępowania.
 • Były szef ABW z moherem w klapie. Będzie oskarżał
  Złożenie w sądzie prywatnego aktu oskarżenia przeciwko dziennikarzowi "Gazety Wyborczej" Wojciechowi Czuchnowskiemu zapowiada były szef ABW Bogdan Święczkowski. Zarzuca mu zniesławienie w jednym z artykułów, będzie domagał się skazania ich autora na prace społeczne.