• InkBOOK Prime HD
    Londyn, Gdynia, Warszawa. Taką trasę w ciągu zaledwie pięciu dni przebył ze mną InkBOOK Prime HD. Intensywny test zdał na szóstkę z minusem – spisał się świetnie w samolocie, pociągu i wieczorami w łóżku.
  • Kobieta czyta e-book
    Jak wynika z przedświątecznych sond, książka jest jednym z najczęściej kupowanych upominków pod choinkę. Coraz częściej otrzymujemy również w prezencie jej nowoczesny odpowiednik, czyli ebooka. E-czytanie stało się bardzo popularne. Podczas e-lektury najchętniej korzystamy z czytników – ponad 87% wskazań, tabletów – 8% oraz ze smartfonów i komputerów (2 i 3%), co sprawdziła firma Virtualo realizując badanie profil e-czytelnika. Jak w dzisiejszych czasach przepełnionych elektroniką powinniśmy zadbać o oczy, podpowiadają specjaliści z Centrum Okulistycznego Nowy Wzrok.
  • Czy czytanie na tablecie jest zdrowe dla oczu?
    Czytanie e-booków na różnych urządzeniach staje się coraz bardziej popularne. Wśród nich dominują czytniki, jednak wiele osób nadal czyta e-booki na komputerze. Firma Virtualo dystrybutor książek elektronicznych zapytała, więc o opinie lekarzy okulistów, aby dowiedzieć się co myślą o nowoczesnych formach czytania.
  • Kolejka do bankomatu - zdjęcie ilustracyjne
    Bank BPH już w grudniu tego roku zacznie testować bankomaty, z których pieniądze będzie można wypłacać przykładając palec do czytnika - informuje "Puls Biznesu". Jak nieoficjalnie dowiedziała się gazeta, bank przygotowuje testy nowej, biometrycznej technologii - sposobu autoryzacji wypłat z bankomatów.
  • ebooki.swiatczytnikow.pl - pierwsza polska porównywarka cen e-booków
    Wystartowała pierwsza polska porównywarka cen e-booków. Pod adresem ebooki.swiatczytnikow.pl można sprawdzić, czy nasz ulubiony autor został już wydany w formie elektronicznej. Jeśli tak, serwis podpowie, skąd najbardziej opłaca się ściągnąć jego książki.
  • Jak rozruszać e-czytelników? Tanim czytnikiem
    W tym tygodniu obchodzony jest Międzynarodowy Tydzień Książki Elektronicznej. "Polski rynek e-booków wciąż raczkuje, to na razie margines rynku książki. Przełomu można się spodziewać po wprowadzeniu taniego czytnika e-booków" - uważa Łukasz Gołębiewski z Biblioteki Analiz.
  • E-książki nie podbiły serc Polaków
    To miała być rewolucja - największe polskie sieci wprowadziły do sprzedaży własne czytniki e-booków. Tyle, że rewolucji nie ma. Ceny zarówno urządzeń, jak i książek są tak wysokie, że Polacy ani myślą wymienić papierowe pozycje na elektroniczne.
  • Amerykanie pokochali e-booki
    Amerykanie nie chcą już papierowych książek. Wolą kupować elektroniczne wersje. W tym roku wydadzą na nie aż miliard dolarów. To dzięki temu, że coraz więcej producentów ma w swej ofercie tanie i dobre czytniki e-booków.
  • Chcesz pracować? Dawaj palec do kontroli!
    Już blisko 600 firm w Polsce sprawdza swoich pracowników za pomocą czytników linii papilarnych. Zdaniem generalnego inspektora ochrony danych osobowych robią to jednak nielegalnie. Nawet wtedy gdy sami inwigilowani wyrażają zgodę na taką kontrolę.