• Grupa biznesmenów
  Wyższe niż w Polsce zarobki, łatwość w znalezieniu pracy oraz stabilność zatrudnienia - to m.in. powody, dla których Polacy coraz częściej decydują się na pracę w Czechach.
 • Osoby przy pracy
  Deweloper systemów IT, chirurg medycyny estetycznej, ale też np. kierownik budowy – to oni będą mieli najwięcej ofert pracy. Jeśli prognozy się potwierdzą, to rynek pracy najbardziej skurczy się dla m.in. listonoszy i rolników.
 • Birma
  "Jeśli chodzi np. o tamtejszym pracowników, to ci mogą liczyć na wypłatę od 150 zł do nawet 10 tys. zł miesięcznie, jeśli tylko mają kwalifikacje zdobyte w innych krajach, znają języki i przekonają pracodawcę, że zasługują na dobre wynagrodzenie. Obcokrajowcy średnio dostają 3 tys. zł, choć bywa i tak, że jest to nawet 50 tys. zł miesięcznie. W niektórych branżach może to być jeszcze więcej" - mówi w rozmowie z Dziennik.pl Marek Lenarcik, Polak od kilku lat pracujący w Birmie. Jak się tam odnajduje? Jakie są relacje szef-pracownik? Ile kosztuje życie?
 • Praca
  Średnie miesięczne zarobki Ukraińców pracujących w Polsce wynoszą ok. 2,1 tys. zł netto, przeciętny czas pracy wynosi 54 godziny tygodniowo - poinformowano w opublikowanym w poniedziałek raporcie NBP.
 • Zjednoczone Emiraty Arabskie
  "Ogłoszenia z hasłem: "Rekrutujemy tylko Emiratczyków" albo "Emiratczycy preferowani" nikogo tam nie dziwią. W myśl tej samej zasady Emiratczyk będzie też zarabiał 3-4 razy więcej niż nie-Emiratczyk; i to na tym samym stanowisku. O tym się zresztą mówi otwarcie" - ujawnia w rozmowie z Dziennik.pl Aleksandra Chrobak, autorka książki "Beduinki na Instagramie". W Zjednoczonych Emiratach Arabskich przepracowała pięć lat.
 • Praca
  Aby dobrze zarabiać, wcale nie musisz być programistą. Jeśli znasz angielski i nie masz nic przeciwko temu, żeby pracować za granicą, a przy tym rozumiesz ludzi z pokolenia urodzonego w latach 80-tych i 90-tych, możesz zarabiać krocie.
 • Opiekunka
  Nawet 25 zł za godzinę pracy dla opiekunki, ok. 15 zł dla pracownika biurowego i call center – takich wynagrodzeń brutto mogą spodziewać się osoby szukające pracy tego lata, wynika z rankingu prac wakacyjnych opracowanego przez Work Service SA.
 • Praca w korporacji
  Choć z tak dobrą sytuacją na rynku pracy nie mieliśmy do czynienia od 25 lat, to nadal poszukiwani są głównie pracownicy tych kilku profesji. Jakich? O to zapytaliśmy firmy pośrednictwa pracy.
 • Rozmowa o pracę
  Firmy poszukiwać będą nie tylko osób z doświadczeniem i znajomością języka, np. księgowej z językiem hebrajskim, handlowca z norweskim, specjalisty do spraw obsługi klienta z chińskim, przekonuje w rozmowie Dziennik.pl Agnieszka Dejneka, menadżer ds. projektów HR w firmie rekrutacyjnej Work Service. Na kogo w takim razie postawią w 2016 roku?
 • szef
  Wymagają więcej i nie boją się o tym głośno mówić. Mowa o pokoleniu Y, czyli ludziach urodzonych po 1982 roku, wychowanych w świecie nowych technologii. Nie istnieje dla nich życie bez komputerów, smartphonów i internetu. "Stanowią ogromne wyzwanie dla większości pracodawców" - podkreśla Ewa Zmysłowska, dyrektor działu kapitału ludzkiego w PwC Polska.