• Leonardo DiCaprio kontra "miś" w "Zjawie"
  Leonardo DiCaprio zrobił wiele, by w "Zjawie" wiarygodnie sportretować XIX-wiecznego trapera Hugh Glassa. Wchodził do lodowatej rzeki, ciągle był przemarznięty, spał w skórze martwego zwierzęcia, walczył z niedźwiedziem, a nawet zjadł surową wątrobę bizona (dzięki czemu na ekranie można zobaczyć jego prawdziwą reakcję na tę "potrawę")...
 • Daniel Day-Lewis idealnym Bondem
  Pisarz i scenarzysta William Boyd, który niedawno wydał książkę "Solo", przywracającą do życia literackiego Bonda, uważa, że Daniel Day-Lewis byłby idealnym odtwórcą tej roli.
 • "Obama" - tak nazywa się film biograficzny, za kręcenie którego zabrał się Steven Spielberg. Reżyser wyznał, że nie lada wyzwaniem było znalezienie aktora, który wcieliłby się w rolę prezydenta USA. Udało się, a został nim... Zobaczcie film, który przygotowano na doroczne, zazwyczaj pełne humoru, przyjęcie korespondentów w Białym Domu.
 • Daniel Day-Lewis zrobi sobie parę lat przerwy
  Daniel Day-Lewis odebrał Oscara za rolę w filmie "Lincoln" i tym samym został pierwszym aktorem w historii, który zdobył w swojej karierze aż trzy statuetki za najlepszą rolę pierwszoplanową (poprzednie za "Moją lewą stopę" i "Aż poleje się krew"). Teraz Brytyjczyk planuje długi odpoczynek od pracy.
 • Jennifer Lawrence i Anne Hathaway – najlepsze aktorki
  Dzięki bezpośredniej relacji, każdy kto chciał zarwać noc, mógł 85. galę wręczenia statuetek Amerykańskiej Akademii Filmowej śledzić na żywo. To, czego nie pokazano w telewizji, uchwycili w kadrach akredytowani fotoreporterzy. Oto Oscary 2013 podglądane zza kulis.
 • "Operacja Argo"
  "Operacja Argo" w reżyserii Bena Afflecka została uznana za najlepszy film przez Brytyjską akademię Sztuk filmowych i Telewizyjnych (BAFTA). Affleck zdobył też nagrodę dla najlepszego reżysera. Nagrody BAFTA tradycyjnie uważane są za ważne wskazówki faworytów przed amerykańskimi Oscarami, które zostaną rozdane już 24 lutego.
 • Daniel Day-Lewis jako "Lincoln"
  Steven Spielberg potwierdza "Lincolnem", że jest mistrzem epickich opowieści.
 • Daniel Day-Lewis w filmie "Lincoln"
  "Lincoln" nie mógł wejść do naszych kin w lepszym momencie – właśnie mija kolejna rocznica ratyfikowania 13. poprawki do amerykańskiej konstytucji przez pierwszy ze stanów. Steven Spielberg uzmysławia, jak długa i wyboista droga prowadziła do takiego zwieńczenia wieloletnich starań 16. prezydenta Stanów Zjednoczonych i jego gabinetu. O nominowanej do Oscara superprodukcji pisze Bartosz Czartoryski.
 • Daniel Day-Lewis i "Lincoln" w polskich kinach od 1 lutego
  – Wśród aktorów panuje taki przesąd, że jeśli pytają cię o charakteryzację, to znaczy, że coś poszło nie tak – żartuje Daniel Day-Lewis. W wywiadzie dla Stopklatki nominowany do Oscara aktor opowiedział o pracy nad "Lincolnem" i swojej wielkiej słabości do SMS-ów.
 • Daniel Day-Lewis na gali Screen Actors Guild Awards 2013 w Los Angeles
  Mówią o nim "wybitny szaleniec". W swoje role wchodzi bez reszty. Potrafi zniknąć na kilka lat. Rozkochał w sobie i porzucił francuską gwiazdę kina... Oto Daniel Day-Lewis wielki ekscentryk kina i faworyt do Oscara 2013.