• Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki
  To był popis mocy Pawła Fajdka. W środę po raz czwarty z rzędu został mistrzem świata w rzucie młotem. W Dausze uzyskał 80,50 i zdeklasował rywali. Z kolei, po złożonym przez wiceprezesa PZLA Tomasza Majewskiego i dyrektora sportowego Krzysztofa Kęckiego proteście, młociarzowi Wojciechowi Nowickiemu przyznano brązowy medal. 
 • Paulina Guba
  Paulina Guba z wynikiem 18,04 zajęła 12., ostatnie premiowane awansem do finału, miejsce w eliminacjach konkursu pchnięcia kulą lekkoatletycznych mistrzostw świata w Dausze. Kwalifikacji nie przebrnęła Klaudia Kardasz, która uplasowała się na 15. pozycji (17,79).
 • Maria Andrejczyk
  Maria Andrejczyk nie zdołała awansować do finału rzutu oszczepem na lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Dausze. Najlepszy rezultat Polki - 57,68 m - dał jej dopiero 10. miejsce w grupie B eliminacji. Minimum kwalifikacyjne wynosiło 63,50. Iga Baumgart-Witan i Justyna Święty-Ersetic zakwalifikowały się do półfinału biegu na 400 m
 • Joanna Fiodorow
  Joanna Fiodorow już w pierwszym rzucie młotem w eliminacjach wypełniła minimum potrzebne, aby awansować do finału lekkoatletycznych mistrzostw świata w Dausze. Do finałowych zawodów w skoku wzwyż zakwalifikowała się także Kamila Lićwinko.
 • Agnieszka Radwańska
  Agnieszka Radwańska nie awansowała do finału tenisowego turnieju WTA w stolicy Kataru, Dausze. Rywalka nie dała Polce żadnych szans.
 • W Dausze ruszyły klubowe mistrzostwa świata
  W katarskiej Dausze rozpoczęły się siatkarskie klubowe MŚ kobiet i mężczyzn. Wśród ośmiu drużyn jest Jastrzębski Węgiel. W pierwszym meczu "polskiej" grupy A rosyjski Zenit Kazań pokonał kanadyjski Trinity West Spartans 3:0 (25:11, 25:15, 25:16).
 • Radwańska przegrała w Dausze już w I rundzie
  Rozstawiona z numerem siódmym Agnieszka Radwańska przegrała z czeską tenisistką Lucie Safarovą 6:7 (3-7), 3:6 w pierwszej rundzie turnieju WTA Tour, który w poniedziałek rozpoczął się na twardych kortach w Dausze (z pulą nagród 721 tys. dol.).