• Robert Pattinson w filmie "Mapy gwiazd"
  David Cronenberg pokazuje Hollywood rysowane grubą krechą, nietrudno uwierzyć, że ta niby-wykoślawiona wizja bliska jest prawdzie.
 • Mia Wasikowska: Nie postrzegam siebie jako osoby publicznej. Jeszcze...
  Nie wyobrażam sobie zabierania głosu w ważnych kwestiach publicznie bez pewności, że naprawdę wiem, o czym mówię – mówi Mia Wasikowska, jedna z najbardziej utalentowanych aktorek młodego pokolenia.
 • "Mapy gwiazd" nie jest to łatwe filmowe doświadczenie
  "Mapy gwiazd" to obraz przeszywającej pustki, jaka znajduje się tuż pod pięknie wypolerowaną powierzchnią Fabryki Snów.
 • Julianne Moore najlepsza w Cannes
  W sieci pojawiła się nowa zapowiedź filmu Davida Cronenberga, "Mapy gwiazd" ("Maps to the Stars").
 • Mia Wasikowska w filmie "Mapy gwiazd"
  "Mapy gwiazd" ("Maps to the Stars") – nowe, głośne i świetnie przyjęte w Cannes dzieło Davida Cronenberg na polskie ekrany wejdzie dopiero w listopadzie. Ale w sieci pojawił się zwiastun zapowiadający znakomity – zdaniem krytyków – film o "bogach z Hollywood".
 • Sezon nagród męczy Davida Cronenberga
  David Cronenberg nie przepada za ceremoniami wręczania nagród filmowych. Słynny reżyser odcina się od wzajemnej adoracji, blichtru, wygranych i przegranych.
 • Robert Pattinson w "Cosmopolis"
  David Cronenberg z całą pewnością nie jest niewolnikiem konwencji.
 • Robert Pattinson w "Cosmopolis"
  O "Cosmopolis" było głośno co najmniej z trzech powodów. Po pierwsze dlatego, że to nowa produkcja filmowego eksperymentatora Davida Cronenberga ("Crash", "Niebezpieczna metoda", "Nagi lunch"). To także ekranizacja kultowej powieści Dona De Lillo, jednego z największych współczesnych pisarzy. I wreszcie dlatego, że główną rolę zagrał w nim idol nastolatek i gwiazdor serii "Zmierzchów" Robert Pattinson. Pokazywany na festiwalu w Cannes obraz zebrał skrajnie różne recenzje. Teraz wchodzi do polskich kin, a my przedstawiamy przegląd najciekawszych opinii na temat "Cosmopolis".
 • Robert Pattinson promował "Cosmopolis" w Lizbonie
  Robert Pattinson jest przekonany, że David Cronenberg obsadził go w swoim najnowszym projekcie, "Cosmopolis", ponieważ aktor go nie zrozumiał.
 • Robert Pattinson na premierze "Cosmopolis" w Cannes
  To była jedna z najbardziej oczekiwanych premier na tegorocznego festiwalu w Cannes. Nowy filmowy eksperyment Davida Cronenberga budził zainteresowanie już od początku realizacji. Tym bardziej, że głośny reżyser główną rolę w ekranizacji kultowej powieści Dona De Lillo powierzył idolowi nastolatek – gwieździe "Sagi: Zmierzch" – Robertowi Pattinsonowi. Na uroczystej premierze nie mogło go zabraknąć...