• Logo olimpijskie podczas ceremonii otwarcia igrzysk w Soczi
  Czy walka o prawo organizacji igrzysk olimpijskich zamieni się wkrótce w gorączkową łapankę ostatnich chętnych? Okazuje się, że zimowych zawodów w 2022 roku nie chce organizować nie tylko Kraków. Z grona ośmiu miast-kandydatów zostały zaledwie dwa.
 • David Cameron
  David Cameron wystąpił z obroną eksploatacji złóż gazu łupkowego w Europie. Na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos brytyjski premier podkreślił, że gaz łupkowy już przyczynił się do raptownego ożywienia gospodarki amerykańskiej
 • Justyna Kowalczyk
  Justyna Kowalczyk zajęła 11. miejsce w biegu na 15 kilometrów techniką dowolną podczas zawodów Pucharu Świata w szwajcarskim Davos.
 • Justyna Kowalczyk
  Justyna Kowalczyk wygrała zawody w biegu sprinterskim techniką klasyczną zaliczane do klasyfikacji Pucharu Świata. W szwajcarskim Davos Polka w finale pokonała Norweżkę Marit Bjoergen, Finkę Anne Kylloenen, Francuzkę Aurore Jean, Austriaczkę Katarinę Smutną i Szwedkę Idę Ingemarsdotter.
 • Szczyt ekonomiczny w Davos
  Najważniejszym tematem Światowego Forum Ekonomicznego w Davos jest kryzys. Zdaniem wiceprezesa MFW, sytuacja banków jest wciąż zła, co sprawia, że świat nie jest bezpieczny.
 • Donald Tusk
  To jeden z najważniejszych światowych szczytów. Pojawią się na nim najważniejsi ludzie polityki i ekonomii. Miał na nim być premier, ale Donald Tusk odwołał wizytę w Davos
 • Prezydent Bronisław Komorowski na szczycie w Davos
  Bronisław Komorowski pojechał aż do Szwajcarii, by ogłosić dobre wieści dla Polski. Prezydent na szczycie ekonomicznym w Davos zdradził, jakiego wzrostu PKB powinniśmy spodziewać się w przyszłym roku.
 • Bill Gates na szczycie ekonomicznym w Davos
  Czterdzieści dwa lat po tym, jak w szwajcarskich Alpach po raz pierwszy spotkali się przedstawiciele 444 firm z Europy Zachodniej, 11-tysięczne miasteczko Davos znów zamieniło się w najważniejszą na świecie platformę dyskusyjną.
 • Mick Jagger
  Mick Jagger miał być atrakcją na specjalnej imprezie promującej Wielka Brytanię, jednak gwiazdor stwierdził, że nie chce być kojarzony z żadną partią polityczną.
 • Czy w Davos jest nudno? Sławomir Nowak gęsto się tłumaczy
  Manipulacja, przeinaczenie, wyjęcie z kontekstu - tak Sławomir Nowak komentował w "Kontrwywiadzie" RMF zamieszanie, jakie wybuchło po zacytowaniu jego słów o "nudzie w Davos". Zapewniał, że wizyta prezydenta na szczycie gospodarczym była bardzo dobra, ciekawa i obfitowała w bardzo ważne spotkania, a on sam żałuje, że nie pojechał z Bronisławem Komorowskim do Szwajcarii.